Lāčplēša dienas piemiņas brīdis Naujenes pamatskolā

Lai godinātu Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus, Naujenes pamatskolā 11. novembrī tika rīkots svinīgais Lāčplēša dienas lāpu gājiens.

Lāpu gājiens sākās ar direktora vietniece audzināšanas jomā Z. Nitišas stāstījumu par Brīvības cīņām. Viņa izskaidroja, kāpēc mēs atzīmējam Lāčplēša dienu.

Uzrunu teica skolas direktors P.Brovkins, kurš uzsvēra armijas nozīmi gan tālajos Brīvības cīņu gados, gan mūsdienās.

Uzrunas izskaņā skolēni tika aicināti uz Lāpu gājienu, kas veltīts tālā 1919. gada 11. novembra notikumiem, kad mūsu senči nesavtīgi cīnījās par mūsu valsts brīvību, par mūsu nākotni. Aizdegto lāpu gaismā plīvojošs valsts karogs simboliski sūtīja mūsu pateicību Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem, Latvijas tautas varoņiem.

Šajā dienā aicinājām skolēnus, lai godinātu karavīrus, kas ir cīnījušies par Rīgas atbrīvošanu un pārējās cīņās, piespraust lentīti valsts karoga krāsā.

Lāčplēša dienas pasākums 5.-9.kl. skolēniem turpinājās aktu zālē, kur notika erudītu tikšanās, sākumskolas klašu skolēniem notika Patriotiskā stunda.

Nevienu cilvēku nevar piespiest mīlēt savu valsti, bet patriotisms dzimst ģimenē, skolā un sabiedrībā, svinot valsts svētkus, kopjot tautas tradīcijas, godprātīgi strādājot un apzinoties – citas dzimtās zemes mums nebūs. Latvija ikvienam no mums ir vienīgā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *