Lāčplēša dienas svinīgais rīts Špoģu vidusskolā

Maza, dreboša vējā svecītes sirsniņa vienā rokā, sarkanbaltsarkans akmentiņš otrā rokā un milzīga apņemšanās- tā šorīt Špoģu vidusskolas mazākie skolēni pirmo reizi stājās Lāčplēša dienai veltītajam lāpu gājienam. Kaut arī gājiens samērā īss, tomēr katram gribas noturēt degošu savu liesmiņu līdz pat maršruta galamērķim- Špoģu mūzikas un mākslas skolas pagalmam.

Nonākuši galā, skolēni no saviem Latvijas karoga krāsās izkrāsotajiem akmeņiem veidoja Latvijas kontūru, vislielākos akmeņus piešķirot Rīgai un Daugavpilij. Pašiem savs ”likteņdārzs” pašā Špoģu centrā. Apkārt sarkanbaltsarkanas svecītes. Lai spīd, lai izstaro gaismu mūsu mīļā zemīte! Mazie sākumskolēni ar lielu nopietnību un sirsnību atdeva katrs savu svecīti Latvijai.

Svinīgā pasākuma turpinājumā mūsu skolas vēstures skolotājs Jānis Suveizda bērniem izstāstīja par Lāčplēša dienas rašanās vēsturi, par šīs dienas nozīmīgumu mūsu valsts attīstībā, par mūsu karavīru drosmi un pašaizliedzību. Vienotības sajūtas pastiprināšanai kopā sanākušie  nodziedāja latviešu karavīru dziesmu „Div’ dūjiņas gaisā skrēja”.

2.klases skolnieks Juris Lāčaunieks vēlāk atzinās: „Es šodien sajutu, kā jutās karavīri. Ļauno Bermonta karaspēku uzvarēja strēlnieki. Es jutos, kā jūtas karavīri, kad uzvarēja Bermontu!”

Arī 5.-12. klasēs skolēni dienu iesāka ar pārrunām par Lāčplēša dienu.

Ceram, ka ikviena skolēna sirdī ietrīsējās kaut neliela dvēseles stīga par mūsu Tēvijas sargiem, par viņu nopelniem un likteni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *