Lāču pamatskolas 9. a klases skolniece Viktorija Višņevska piedalījās 66. matemātikas valsts olimpiādē

Agri no rīta – 10. martā es kopā ar savu matemātikas skolotāju Alīciju Saruli devāmies uz Rīgu, lai piedalītos 66. matemātikas valsts olimpiādes trešajā posmā. Olimpiāde norisinājās Rīgas 1. ģimnāzijā , kura ir viena no senākajām skolām Rīgā. Ģimnāzija specializējas matemātikas un valodu padziļinātā apgūšanā. Mācības šajā skolā notiek latviešu valodā. Tā atrodas vēsturiskā celtnē ar vitrāžām, arkām, lielām auditorijām, apkārt daudz ziedu un gaismas. Olimpiādē piedalījās 290 dalībnieku, viņu skolotāji un atbalstītāji. Klātesošos uzrunāja Izglītības un Zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kurš novēlēja panākumus olimpiādē un mācībās. Apkārt bija priecīgas sejas un satraukums – priekšā grūti uzdevumi.

Olimpiādes uzdevumus risinājām 5 stundas, kuri nebija no vieglajiem. Bija aizraujoši pārbaudīt sevi! Ko tu spēj? Cik spēj? Kā spēj? Un pats galvenais – tās neaprakstāmās sajūtas – atrisināt paaugstinātas grūtības matemātikas uzdevumu. Ļoti centos atrisināt uzdevumus pēc iespējas labāk, jo pārstāvēju savu skolu un novadu.

Paldies Daugavpils novada Izglītības pārvaldei, kura nodrošināja braucienu uz valsts matemātikas olimpiādi Rīgā. Un īpašs paldies manai matemātikas skolotājai Alīcijai Sarulei ar kuru daudz laika pavadījām risinot uzdevumus gatavojoties skolas, novada un valsts olimpiādēm matemātikā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *