Lāču pamatskolas dalība olimpiādē – konkursā “Uzdrīkstos, domāju, radu!”

Noslēgusies atklātā olimpiāde – konkurss “Uzdrīkstos, domāju, radu!” 4.-5. klašu skolēniem. Šogad arī Lāču pamatskola piedalījās šajā olimpiādē.

Konkursa 3 kārtas norisinājās šogad garākā laika periodā, no marta līdz septembra mēnesim. Lāču pamatskolas komanda “Pin-kods” kopā ar skolēnu komandām no visas Latvijas pildīja uzdevumus, kas rosina skolēnu interesi par inženierzinātnēm, dabaszinātnēm un tehnoloģijām, dodot iespēju iegūt pieredzi praktiskajā darbībā, kā arī demonstrējot prasmi sadarboties.

Pirmajā kārtā katrs skolēns individuāli veica tiešsaistes uzdevumus, kuru saturu veidoja matemātikas, dabaszinību un programmēšanas jautājumi. Komandas rezultātu veidoja visu skolēnu kopīgi iegūtie punkti.

Otrās kārtas ietvaros katra komanda iejutās zinātnes raidījuma vadītāja lomā un gatavoja 3 minūšu garus video, kurā skaidroja zobratu darbības principus.

Konkursa fināla sākuma uzdevumam komanda deleģēja skolēnu pārus, kuri demonstrēja savas prasmes veikt dabaszinību, programmēšanas, vai matemātiskās domāšanas uzdevumus. Fināla otrajā daļā visai komandai kopā bija jāsadarbojas, veidojot inženiertehnisku objektu, šogad tā ir ātrumkārba. Katra komanda strādāja savā skolā.

Konkursa fināla mūsu meitenes Marija, Valerija, Katrīna, Viktorija, Milana un Anastasija paradīja labu rezultātu. Ieguva jaunu pieredzi. Komanda saņēma pateicības par piedalīšanu 3.kartā.

Komanda “Pin-kods” grib pateikt liels paldies Lāču pamatskolas skolotājam: A. Koroļkovai, J. Semjonovai, N. Laitanei par atbalstu. Un visiem kas turēja īkšķus par mūsu komandu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *