Lāču pamatskolas sākumskolēni ceļo Naujenē

Katram cilvēkam nav nekā dārgāka par dzimteni – viņa dzimto pusi. Kādam dzimtene ir liela pilsēta, citam neliels ciematiņš Daugavas krastā. Savas dzimtās puses vēsturi, tautas saknes iepazīst Lāču pamatskolas sākumskolas skolēni. Pateicoties projektam “Latvijas Skolas soma” maijā viņi apmeklēja Naujenes novadpētniecības muzeju, dabas parku “Daugavas loki”, vecticībnieku māju Slutišķos.

Mūsdienīgiem bērniem grūti iedomāties, kā dzīvoja cilvēki 100 – 150 gadus atpakaļ. Pateicoties ekskursijai uz Naujenes novadpētniecības muzeju bērni ieraudzīja sadzīves priekšmetus, kurus izmantoja zemnieki agrāk. Bērni ar interesi iepazinās ar patvāriem, gludekļiem, dzirnavām, abrām, sviesta kūlējiem un citiem sadzīves priekšmetiem.

Īpašu prieku sagādāja radošā darbnīca, kuras laikā bērni darināja audumu lelles, ar kurām spēlējās viņu vecvecmāmiņas.

Dvinska, Dinaburga, Nevgin, Borisoglebska … Daugavpils, cik daudz tev bija vārdu! Par visiem bērni uzzināja, stāvot gleznainajā pakalnā Daugavas krastā. “Brīnišķīgi!”, “Pasakaini! ”, “Cik tā ir skaista!” sajūsmā par dzimtās zemes dabu iesaucās sākumskolēni.

Ekskursijas laikā uz vecticībnieku māju Slutišķos skolēni iepazinās ar vecticībnieku vēsturi un dzīvi. Ekskursijas vadītājas aizraujošais stāstījums bija interesants ne tikai bērniem, bet arī skolotājiem un vecākiem.

Paldies muzeja darbiniekiem par iespēju iepazīties ar dzimtas zemes vēsturi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *