Lāču pamatskolas skolēni ceļo ar “Skolas somu”

Šī gada 17. oktobrī mūsu skolā tika uzsākta iniciatīva “Latvijas skolas soma”. 6.-9. klašu izglītojamie bija pirmie, kuri devās mācību ekskursijā šī projekta ietvaros.

Pirmais ekskursijas posms bija Daugavpils cietokšņa apmeklēšana. Tur skolēni iepazinās ar Daugavpils cietokšņa vēsturi un tā ēku izmantošanu mūsdienās. Ekskursijas laikā skolēni uzzināja par cietokšņa celšanu, par 19. – 20. gadsimta notikumiem, kuri norisinājās cietokšņa teritorijā. Skolēniem bija interesanti uzzināt, ka cietokšņa teritorijā atrodas dabas aizsargājamais objekts, kur mīt sikspārņi.

Otrais ekskursijas posms bija Daugavpils zinātkāres centra “ZINOO” apmeklēšana. Izglītojamie ar aizrautību pētīja centra eksponātus, iepazīstoties ar pagaidām viņiem vēl mazpazīstamām dabaszinātņu parādībām. Vecāku klašu izglītojamie varēja pārbaudīt, padziļināt, pielietot un nostiprināt savas zināšanas, darbojoties praktiski. Interesanti bija darboties ar zināmām lietām interaktīvi, pieskaroties zinātnei.

Skolēnu aktīvā darbība ļāva padziļināt zināšanas mācību priekšmetos, ka arī deva iespēju bērniem atklāt, izpētīt, apkopot un izdzīvot savu pieredzi.

Liels paldies iniciatīvas koordinatoriem par doto iespēju apmeklēt un izzināt dzimto novadu, mūsu ekskursiju vadītājiem, Naujenes pagasta pārvaldei par transportu, kā arī šoferim Alfonam Artemjevam par prasmīgu un drošu vešanu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *