Lāču pamatskolas skolēni devās ekskursijā “Daugavas tilti”

Pateicoties Monreālas Latviešu sabiedriskā centra un Vītolu fonda ekskursiju projektu konkursam, Lāču pamatskola saņēma finansējumu ekskursijas “Daugavas tilti” realizācijai. Piektdien, 23. maijā  Lāču pamatskolas skolēni devās ekskursijā gar Daugavu.

Skolēni pirms ekskursijas izpētīja kādi tilti ir pāri Daugavai, sagatavoja par tiem stāstījumus. Skolēni apmeklēja Daugavpils Vienības  un Dzelzceļa tiltu, Sventes tiltu, Jēkabpils tiltu, Ķeguma HES tiltu, Rīgas Dienvidu, Dzelzceļa, Vanšu un Akmens tiltu. Piebraucot pie katra tilta pastāstīja par tilta būvniecības un eksistences vēsturi.  Skolēniem bija iespēja kājām vai ar autobusu pārbraukt tiltus. Rīgā skolēni pastaigājās pa Vecrīgu,  gar Daugavas krastu un apmeklēja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Muzejā  skolēni uzmanīgi klausījās gida stāstīto, uzdeva jautājumus, apskatīja muzeja ekspozīciju.

Liels paldies Monreālas Latviešu sabiedriskam centram un Augustam Pušpuram personīgi, kā arī „Vītolu fonda” Valdes priekssēdētājai Vitai Dīķei par iespēju piedalīties  ekskursiju projektu konkursā “Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi” un realizēt ekskursiju “Daugavas tilti”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *