Lāču pamatskolas skolēni iepazīst tehniskās profesijas

2. maijā mūsu skolā veselu dienu viesojās mobila demonstrācijas laboratorija “TehnoBuss”. Visiem 1. – 9. klašu skolēniem bija lieliskā iespēja piedalīties nodarbībās „Iepazīstam profesijas”.

1. – 5. klases skolēni nodarbības laikā varēja iepazīties ar mašīnbūves speciālista un metinātāja profesijām. Bērni uzzināja, kādi ir galvenie darba pienākumi, darba vide un laiks. Paši drosmīgākie pat pielaikoja metinātāja tērpu un ķiveri, lai pēc tam pamēģinātu savus spēkus metināšanā!

6. – 9. klases skolēni iepazinās ne tikai ar mašīnbūves speciālista un metinātāja, bet arī ar metālapstrādātāja un elektrotehnikas speciālista profesijām. Mēs noskaidrojām kādi ir šo profesiju galvenie darba pienākumi, darba vide un laiks, kādi ir darba instrumenti un darba diena, kādas rakstura īpašības nepieciešamas šo profesiju pārstāvjiem. “TehnoBuss” instruktori stāstīja, kā šobrīd Latvijas uzņēmumos Metālapstrādes un Mašīnbūves nozarē trūkst ap 19% augstākā līmeņa profesionāļiem no augstākās izglītības iestādēm un apmēram 32% profesionāļiem no koledžām un profesionālās izglītības iestādēm. Tāpēc ir ļoti svarīgi darīt visu, lai šībrīža skolēni kļūstu par Latvijas uzņēmumu topošajiem profesionāļiem ar gudru galvu un zelta rokām.

Laboratorija “TehnoBuss” ir aprīkota ar mūsdienīgu uzņēmumu aprīkojumu, ietverot tādas demo iekārtas kā:
• Programmējami CNC metāla apstrādes darba galdi (frēze un virpa);
• Metināšanas izmēģinājumu stends;
• Automatizācijas mini-rūpnīcas „Festo” mezgls;
• Pneimatikas eksperimentu „Festo”stends;
• 3D printeris – darba materiāls PLC;
• Zobratu mehānikas un dinamo stends;
• Multimediju sistēmas – 23” planšetdatori ar pieeju internetam un specializētām datu bāzēm.

Mēs gribam pateikt paldies Eiropas Sociālā fonda projektam Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” par lielisko iespēju apmeklēt tik interesantu pasākumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *