Lāču pamatskolas skolēni Latgales zemnieka sētā

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” strauji izplatās, un, pateicoties tai, valstī tiek organizētas vairākas aktivitātes, muzejpedagoģiskas nodarbības un ļoti daudz citu interesantu un attīstošu pasākumu.

Mēs esam ļoti priecīgi un pateicīgi Naujenes novadpētniecības muzejam, ka mūsu skolas skolēniem nav jādodas tālu no dzimtās vietas un skolas, lai izbaudītu iespēju iegūt jaunas zināšanas par kultūru klātienē. Šogad aktīvie un radošie muzeja darbinieki organizēja brīnišķīgo muzejpedagoģisko programmu “Tradicionālās amatu prasmes Latgales zemnieka sētā”.

Pateicoties programmai un interesantam gida stāstam sākumskolas skolēni interesantā formā iepazinās ar Latgales zemnieka sētu, tās arhitektūru, darbarīkiem. Skolēni izpētīja cimdu rakstus Daugavpils novadā, izprata kokamatniecības un podniecības nozīmi lauku sētā, izpētīja vilnas apstrādi.

Skolēni darbojās darba burtnīcās, kuras rosināja bērnus pastāvīgi pētīt, izzināt, novērot un pārdomāt ekspozīcijās un izstādēs redzēto, vienlaikus ļaujot radoši izpausties, pildot uzdevumus.

Ekskursijas laikā skolēni tika iepazīstināti ar tēlnieces Valentīnas Zeiles – naujeniešu lepnumu – mākslas darbiem.

Muzejpedagoģiskās programmas ietvaros skolēni piedalījās meistarklasē, no māla izveidojot suvenīrus piemiņai.

Ar pārliecību varam secināt, ka šī nodarbība bija interesanta, izzinoša un attīstoša. Tā patiešām palīdzēja mācīties klātienē un iepazīt senču dzīvi.

Liels paldies muzeja darbiniekiem skolēnu izglītošanā un radošo spēju attīstīšanā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *