Lāču pamatskolas virtuālā ekskursija muzejā “Mystero”

Ar “Latvijas skolas somu” esam apmeklējuši ļoti daudz interesantu, izzinošu un aizraujošu pasākumu: ceļojām pa Naujeni, apmeklējām muzejus un teātrus Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Daugavpils novadā, piedalījāmies radošās darbnīcās, noskatījāmies filmas, uzzinājām ļoti daudz jauna un interesanta.

Šoreiz mums bija pavisam jauna pieredze un aktivitāte, jo paša maija beigās visi mūsu skolas audzēkņi virtuāli apmeklēja Rīgas Iluzionisma teātri un muzeju. Virtuālās ekskursijas laikā mēs uzzinājām par iluzionisma skatuves mākslas žanru, par burvju noslēpumiem, par žanra attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē.

Ceļojums muzejā bija ļoti aizraujošs un burvīgs. Mēs apmeklējām muzeja zāles, bijām grimētavā, apmeklējām Zelta istabu, kurā ir savāktas seno laiku burvju kastītes no dažādām valstīm, redzējām “Ziepju burbulīšu” istabu. Loti interesanti bija uzzināt par pasaules slavenajiem burvju meistariem Deividu Koperfīldu, Enriko Pecolli un Hudini. Mēs paplašinājām savu redzesloku un zināšanas vēsturē, uzzinājām par burvju mākslu Latvijā, uzzinājām, kas ir fantasmagorija.

Ceļojuma laikā mums bija iespēja paspēlēt un iemācīties trikus.

Tagad mēs zinām, ka kļūt par iluzionistu nemaz nav tik vienkārši: ļoti daudz jāmācās un labi jāzina fizika, matemātika un psiholoģija.

Mūsu skolasbiedriem arī ļoti iepatikās ekskursija: daži mēģināja atkārtot trikus, 1.b klases skolniece nofilmēja savu burvju šovu, paši mazākie teica, ka ne visu saprot no vēstures un viņiem palīdzēja skolotājas, visu izskaidroja un atbildēja uz jautājumiem.

Ar pārliecību varam secināt, ka visa muzeja atmosfēra ir kaut kāda brīnumaina: tumšās telpās, vājā gaismā ir kaut kas noslēpumains un mīklains.

Bet žēl, tik ļoti žēl, ka varam redzēt to brīnumu tikai caur datora ekrānu. Ar nepacietību gaidīsim iespēju apmeklēt muzeju klātienē.

Bet tomēr mēs esam ļoti pateicīgi iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, mūsu skolai un skolotājiem par ekskursiju un interesantām nodarbībām pirms un pēc ekskursijas.

Skolēnu pašpārvaldes pārstāvji Alisija, Alīna, Viktorīja

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *