Lāču Skolas soma iesoļo Naujenes novadpētniecības muzejā

Pateicoties kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma”, Lāču pamatskolas 1., 2.a un 2.b klases izglītojamie devās aizraujošā mācību ekskursijā pa Naujenes pagastu. Viņi apmeklēja Naujenes novadpētniecības muzeju un Slutišķu vecticībnieku lauku sētu, ar mērķi iepazīt dzimto pusi, tās cilvēku sadzīvi, kultūru.

Pirms došanās ekskursijā bērni uzzināja, kas ir muzejs, kādus muzejus var apmeklēt Latvijā, kāds ir vistuvākais muzejs.

Naujenes novadpētniecības muzejā skolēni iepazinās ar Latgales zemnieku sētu, izpētīja cimdu rakstus Daugavpils novadā, uzzināja, kā apstrādā vilnu, aplūkoja saimnieka māju, uzzināja ar ko agrāk nodarbojās un kā dzīvoja cilvēki. Bērni aktīvi darbojās darba burtnīcās, kuras rosināja bērnus patstāvīgi pētīt un pārdomāt ekskursijā redzēto.

Pēc aktīvās darbošanās muzejā izglītojamie devās uz otro unikālo kultūrvēsturisko objektu “Slutišķu vecticībnieku lauku sētu”. Tur izglītojamie uzmanīgi klausījās ekskursijas vadītājas stāstu par raskoļņiku sarkano stūri, par lūgšanu tērpu, ikonām, ļestovku un grezniem rušņikiem un krievu krāsni. Bērni ar interesi klausījās par vecticībnieku kultūru un sadzīvi, ar savām acīm ieraudzīja 20. gs. 1.puses zirgvilkmes darbarīku kolekciju.

Pēc ekskursijas izglītojamie dalījās ar savām emocijām, iespaidiem un iegūto pieredzi.

2.b klases izglītojamo sapnis – apmeklēt visus Latvijas muzejus – sāka pamazām piepildīties. 2.b klases zēni sapņo apmeklēt visus muzejus, kur var apskatīt tehniku.

Timurs 2.a klase: “Muzejā man patika dzīvnieki, daba un senie cilvēku sadzīves priekšmeti. Bija forši, ka mēs aktīvi darbojāmies darba burtnīcās.”

Laura 1. klase: “Es biju pārsteigtā un priecīga, ka mēs visi kopā kaut kur braucām. Bet man bija bail staigāt pa caurspīdīgu grīdu.”

Damirs 1. klase: “ Es domāju, ka būs vairāk zivju un dzīvnieku.”

Makss 1. klase: “ Es biju priecīgs. Man patika senas mantas. Tās bija dīvainas, bet ļoti interesantas.”

“Senie sadzīves priekšmeti likās mums tik neparasti. Mēs nevarējām iedomāties, kā tādas mantas mūsu senči izmantoja ikdienā ,” vienbalsīgi teica 2.b klases meitenes.

Maksims 2.b klase: “Man visspilgtāk palika atmiņā patvāris. Tādu – es vēl nekad nebiju redzējis!”

“Mums patika mēbeles! Tās bija tik greznas un ar skaistiem rakstiem! ” – ar sajūsmu teica 2.a klases skolnieces.

Paldies Naujenes novadpētniecības muzeja darbiniekiem par interesantu un izzinošu ekskursiju!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *