Lai skan Ziemassvētku zvaniņi Lāču pamatskolā!

Brīnumainajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā, Lāču pamatskolā viesojās amatnieks Valdis Grebežs. Mūsu skolas 5.-9.kl. skolēni iepazinās ar Daugavpils novada amatnieku un viņa daiļradi pavasarī. Šoreiz ar meistaru darbojās jaunāko klašu skolēni. Iniciatīvas „Skolas soma” ietvaros Valdis Grebežs vadīja keramikas darbnīcu 1.- 4. klases skolēniem.

Radošās darbnīcas laikā audzēkņi veidoja zvaniņus no māla, rotāja tos ar tautas rakstiem. Nodarbības mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar vienu no spilgtākajām Latgales kultūras tradīcijām – podniecību.

Ķeramiķa Valda Grebeža vadībā skolēnu mazajās, čaklajās rociņās apaļš māla gabaliņš drīz pārvērtās par zvaniņu. Bērnu zvaniņi bija daudzveidīgi gan pēc formas, gan pēc rotājumiem. Valdis Grebežs pastāstīja skolēniem par māla apdedzināšanas procesu, pēc tam saudzīgi novietoja bērnu darbus kastē, lai apdedzinātu savā darbnīcā.

Pēc nedēļas skolēni gatavus zvaniņus turēja savās rokās. Tie skaisti ieskandināja Ziemassvētkus. Bērnu acīs mirdzēja prieks par paveikto.

Tā bija unikāla iespēja bērniem pieskarties mākslai, attīstīt māksliniecisko domāšanu. Iespēja gan parādīt sevi, gan apzināties savas dotības.

Paldies amatniekam Valdim Grebežam par tautas tradīciju saglabāšanu un nodošanu tālāk!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *