Latviešu valodas nedēļa Špoģu vidusskolā

Latviešu valoda kļavu lapu birumā

Turiet jūs, latvieši, savu valodu godā, un jums labi klāsies virs zemes. Jo, kas sevi pašu negodā, to arī citi negodās.

Ar šādiem J. Alunāna vārdiem sākās latviešu valodas nedēļa Špoģu vidusskolas sākumskolas klasēs. Klāt krāšņais rudens ar lapu zeltu un tāpēc arī mēs, mazie sākumskolēni un viņu skolotājas, katru dienu iekrāsojām rudens krāsās. I. Ziedoņa “Krāsaino pasaku”iespaidā, uz skolu gājām ar dažādiem tērpiem: dzelteniem, baltiem, zaļiem, sarkaniem. Katra diena sākās ar I. Ziedoņa pasaku klausīšanos skolotājas lasījumā. Nedēļas laikā veicām daudzus darbiņus: indoeiropiešu valodu kokā atradām latviešu valodas zaru un iepazinām citas valodas; uz kļavu lapām rakstījām “labos vārdus” latviešu valodā; minējām mīklas; veidojām “vārdu kāpnes;” zīmējām ilustrācijas latviešu tautasdziesmām. 3. un 4. klases mēģināja atpazīt un pabeigt iesāktos sakāmvārdus un parunas. Ar lielu interesi bērni minēja, kāds daudzās pasakās izmantotais priekšmets atrodas “noslēpumainajā, melnajā kastē.” Skolas bibliotekāre skolēnus iepazīstināja ar skolas bibliotēkā atrodamo jaunāko bērnu literatūru un ar “Bērnu žūrijas”grāmatām Savas zināšanas un spējas skolēni parādīja arī divos konkursos: glītrakstīšanas konkursā un latviešu valodas olimpiādē.

Glītrakstīšanas konkursā 1. vietas ieguva E. Jonāne (1.kl.), K. Kārkliņa (2. kl.), M. Breidaks (3.kl.), S. Rubika (4. kl.).

Olimpiādē spēcīgākie bija: K. Jefimova (2.kl.), B. Mežinieks (3.kl.) un E. Zdanovska (4.kl.).

Latviešu valodas nedēļas noslēgumā bērni rakstīja novēlējumus latviešu valodai, kuros izteicās, ka latviešu valoda dzīvos mūžīgi, ja mēs tajā runāsim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *