Latviešu valodas un literatūras skolotāju seminārs Naujenes pamatskolā

No septītajām debesīm uz leju
Ar mīlestību pilnas pārslas krīt.
Nāk Ziemassvētki pa šo debess eju,
Šo pasauli ik gadu apraudzīt.

10. decembrī, Ziemassvētku gaidīšanas laikā, Naujenes pamatskolā notika Daugavpils novada latviešu valodas un literatūras skolotāju seminārs, kura ietvaros ar savu darba pieredzi dalījās latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Locika.

Semināra sākumā viesi iepazinās ar skolu un tās dzīvi, tad sekoja jautra Ziemassvētku dziesmu skandēšana, rotaļās iešana un mīklu minēšana kopā ar Naujenes pagasta folkloras kopu „Rūžeņa” (vad. I.Zeile).

Turpinājumā Naujenes pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Locika prezentēja savu darba pieredzi.

Tā kā skolai ir izveidojusies cieša un veiksmīga sadarbība ar Naujenes Tautas bibliotēku, tad kā viesi seminārā piedalījās bibliotēkas vadītāja D.Čiževska un Bērnu nodaļas bibliotekāre S.Kardele. D.Čiževska klātesošos iepazīstināja ar ceļojošo fotoizstādi „Nezināmā Naujene …” Izstāde parāda, kādu Naujenes pagastu redz tā iedzīvotāji un ciemiņi caur fotoaparāta objektīvu.

Savukārt, S.Kardele prezentēja materiālus par K.Barona dzīvi un daiļradi.

Semināra laikā skolotājiem bija iespēja vērot un piedalīties literatūras spēlē „Gudrinieks.lv”, kas literatūras stundās palīdz skolēnu izziņas aktivitātes veicināšanai.

Noslēgumā ar aktualitātēm latviešu valodas mācīšana skolotājas iepazīstināja latviešu valodas skolotāju MA vadītāja Aina Sukāne, ar aktualitātēm izglītības procesā – Daugavpils novada Izglītības pārvalde Vispārējās izglītības galvenā speciāliste Janita Zarakovska.

Šajā dienā novada latviešu valodas un literatūras skolotājas varēja smelties daudz jaunu ideju darbam, diena izvērtās radoša, kam sekoja semināra noslēgums, izvērtējums un ekspozīciju apskate Naujenes Novadpētniecības muzejā.

Skolotāju pieredzes apmaiņas semināri ir lieliska iespēja saprast, vai mēs visi, darot vienu darbu, esam vienoti, pārliecināties par savām un kolēģu spējām, redzēt citu un arī savas veiksmes, kā spogulī pamanīt kādu grumbu vai nelīdzenumu, no kā būtu jātiek vaļā. Tādēļ arī šie izbraukuma semināri uz novada skolām ir tik skolotāju iecienīti un vienmēr gaidīti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *