Latvija uguns zīmēs

Novembris ir Latvijas mēnesis, tāpēc 11. novembrī, kā daudzās Latvijas vietās, arī Randenē atzīmēja Lāčplēša dienu, kad tiek pieminēta neatkarīgās Latvijas armijas uzvara pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī.

10. novembrī vēstures skolotāja Arnolda Gulbja vadībā Randenes pamatskolā notika patriotiskā stunda “Lāčplēša diena”, bet 11. novembrī skolēni, skolotāji, kā arī Randenes iedzīvotāji pulcējās, lai skolas pagalmā izveidotu sveču kompozīciju “Latvija uguns zīmēs” un tādā veidā godinātu brīvības cīņās kritušos.

Pasākumā klātesošie aizdomājās par to, cik daudz dzīvību ir atdots par Latvijas valsti, cik daudzās kaujās ir karots, cik daudz kritušo karavīru ir jāpiemin šajā dienā, šajā īpašajā vakarā? Bet uz šiem jautājumiem nav rodamas nekļūdīgas atbildes? Tomēr viena atbilde ir nekļūdīga un skaidra: tā ir mūsu brīvības un neatkarības cena, un tā ir augstākā, ko Latvijas tauta ir maksājusi. Tā ir cena, kas ļāvusi izveidoties un atjaunoties valstij, ko cieņā un mīlestībā saucam par Tēvzemi – Latviju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *