Latvijas 102. dzimšanas diena Naujenes pamatskolā

Ir atkal novembra vidus,
Un laiku pieminam mēs,
Kad cauri tumsai, pret rītu
Bij’ piedzimt Latvijai lemts.
/V.Plūdonis/

Novembris Latvijai ir īpašs mēnesis, jo tajā atzīmējam valstij tik nozīmīgus notikumus – Lāčplēša dienu 11. novembrī, godinot tos, kuri cīnījās un aizstāvēja Latvijas neatkarību Brīvības cīņās, kā arī Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu 18. novembrī, kad Latvija ieguva neatkarīgas valsts statusu.

Naujenes pamatskolā novembris arī ir īpašs mēnesis – patriotisks un pilns mīlestības pret savu zemi, savu valsti. Kā jau pirms lieliem svētkiem, mūsu skolas skolēni cītīgi un ar interesi gatavojās Latvijas 102.dzimšanas dienai – runājot par mūsu Latviju, zīmējot un rakstot dzeju par Latviju.

17. novembrī, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, sanācām kopā aktu zālē un klusi, bet sirsnīgi un ģimeniski nosvinējām Latvijas 102. dzimšanas dienu. Pasākums iesākās ar Latvijas valsts himnas dziedāšanu. Klausījāmies skolēnu sacerēto dzeju par Latviju, kuru nolasīja latviešu valodas skolotāja Inese LOCIKA un krievu valodas skolotāja Alita KOKINA.

Ar lielu interesi skatījāmies tiešraidi, kur tika sumināti novada skolotāji un skolēni. Īpaši priecājāmies un ar aplausiem sveicām vēstures skolotāju Ingu ČALENKO, kura saņēma Daugavpils novada domes balvu “Gada pedagogs – 2020” nominācijā “Par ieguldījumu talantīgo bērnu radošā potenciāla attīstībā”, kā arī latviešu valodas skolotāju Inesi LOCIKU – balva nominācijā “Lieliskākais pedagogs – 2020”. Šajā pirmssvētku dienā sveicām mūsu skolas 9. klases skolnieci Santu BULI, kura saņēma Daugavpils novada domes Pateicību par labām un teicamām sekmēm mācībās, aktīvu iesaistījušies ārpusstundu aktivitātēs un skolas pārstāvēšanu novadā un valstī. Svētku dienā par dalību konkursā “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā” Santa saņēma Latvijas Valsts prezidenta Egils Levita apsveikumu svētkos.

Svētkos visus sveica skolas direktors Pāvels BROVKINS. Viņš pasniedza Pateicības skolas jaunajiem skolas dzejniekiem.

Šogad Latvijas 102. gadadienu atzīmējām citādāk, taču tas nemazina svētku nozīmību. Būsim draudzīgi un vienoti ne tikai svētku reizēs, bet arī ikdienā. Dzīvosim ar domu, ka Latvija esam mēs katrs, ka mūsu darbs, mūsu uzvedība, mūsu sekmes veido mūsu valsts lielo kopainu un tas, cik tā būs skaista, vesela, stipra, gudra, ir atkarīgs arī no tā, ar kādu attieksmi mēs sākam katru savu dienu un kādu attieksmi turpinām savas dienas gaitas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *