Latvijas 96. gadadienai veltīts pasākums – konkurss ,,Iepazīsti Latviju!’’

2014. gada 15. novembra pēcpusdienā Sventes vidusskolas Neklātienes programmā notika pasākums  – konkurss “Iepazīsti Latviju”, veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas dienai.

Pasākumu organizēja un novadīja vēstures skolotājs Raimonds Rēķis, krievu valodas skolotāja Biruta Ondzule, direktora vietniece mācību jautājumos Inese Ivdra. Konkursa norisē piedalījās un palīdzēja direktors Aleksandrs Sibircevs, angļu valodas skolotājas Maira Elksne un Ella Balaško , ģeogrāfijas skolotāja Maruta Kuriga. Diplomus izgatavoja Nellija Muižniece.

Konkursā aktīvi darbojās 10., 11., 12.a un 12.b klašu komandas un līdzjutēji.

Pirms pasākuma skolēni tika iepazīstināti ar konkursa nolikumu un aktīvi gatavojās konkursam, lai varētu prezentēt savu komandu, noformēt galdiņu un izveidot atšķirības zīmes, apsveikt viens otru valsts svētkos.

Pasākums sākās ar fona mūziku “Nāk rudens apgleznot Latviju”, Ineses Ivdras uzrunu un valsts himnu.
Konkursa gaitā skolēni veica dažādus uzdevumus.

Pēc filmas “Latvietis” noskatīšanās tika aizpildītas darba lapas, atbildot uz jautājumiem par Latvijas vēstures lappusēm.

Konkursā “Latvijas ģeogrāfija” tika aizpildīta Latvijas karte ar lielākajām pilsētām, ezeriem, upēm.
Tika minētas populāras melodijas par Latviju, to izpildītāji.

Viens no patriotiskākajiem konkursiem bija – himnas teksta atjaunošana.

Lielu interesi skolēnos izraisīja asociāciju konkurss.

Pasākuma noslēgumā komandas un skolēni tika apbalvoti ar diplomiem un saldumiem.

Pēc aptaujas skolotāji secināja, ka tikai šādā pozitīvā gaisotnē un ar savu piemēru var ieaudzināt mūsu bērnos patriotismu. Bet skolēni atzina, ka šādā mācību procesā var vieglāk un interesantāk apgūt dažādas zināšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *