Latvijas 97. dzimšanas dienai veltīts pasākums Kalupes pamatskolā

Justies piederīgam caur valsts un skolas simboliku, caur kopīgām dziesmām sveču gaismā 17. novembrī Latvijas 97. dzimšanas dienā.

Valsts svētku sajūta valdīja ikkatrā skolēnā un visā skolā, un to sajuta pat garāmgājējs. Skolā bija jūtams patriotisks noskaņojums, skanēja dziesmas, skolēnu sacerētie patriotiskie stāsti un priekšnesumi par godu Latvijas proklamēšanas gadadienai.

Sākot ar skolas svinīgu izrotāšanu, patriotiskā gara celšanu katra skolēna, pedagoga un vecākā sirdī un turpinot ar svinīgu klases stundu un koncertu zālē, šie svētki kļuva īpaši ikvienam.

Svētku koncertā” Ko, Latvija, Tev varu dot?” piedalījās skolēni, pedagogi, vecāki un ciemiņi.

Iedvesmojošu runu teica direktore Ināra Ondzule, atgādinot klātesošajiem to, cik liela vērtība ir mūsu valsts vēsture un brīvība, kas izcīnīta pašu latviešu spēkiem. Lai izjustu sevī vēl lielāku pateicību un lepnumu par savu valsti un tās brīvību, šogad īpašu uzmanību pievērsām vietai, kur augam, mācāmies un pilnveidojam sevi – Kalupei. Priekšnesumos ne vienu reizi vien skolēni pieminēja savas dzimtenes vārdu, pateicās tai par visu – par dabu, labiem darbiem, smaidiem, prieku un dzimto valodu.

Latvijas vēsture un ikdienas dzīve ir stāsts, kas nekad nebeigsies, tajā ir iemūžināts mirklis un tas tur paliks. Skaists ir brīdis, kad visi skolēni ir svinīgi saposušies un piesprauduši pie krūtīm Latvijas karoga lentīti. Skaists ir arī tas brīdis, kad visi kopā dziedam savas valsts dziesmas, kas dzīvojušas cauri laikiem. Un skaists ir ikkatrs brīdis- gan ikdienišķais, gan svētku. Šeit – savā skolā, savā novadā, savā valstī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *