Latvijas 97. dzimšanas dienai veltīts pasākumu cikls Špoģu vidusskolā

No 9. novembra līdz 17. novembrim Špoģu vidusskolā notika Latvijas 97. dzimšanas dienai veltīts pasākumu cikls „Laiks Latvijai”. Novembris ir ļoti bagāts ar dažādiem svētkiem, tāpēc svētku sajūta virmoja arī mūsu skolā. Lai svētki izdotos, tiem vajag laicīgi sagatavoties, tāpēc jau 9. novembrī sākumskolas skolēni gatavoja gaismas laterniņas nu jau tradicionālajam lāpu gājienam. Bērni kopā ar skolotājiem vispirms iepazinās ar latviešu tradicionālajām rakstu zīmēm, tad izvēlējās acīm un sirdij tīkamāko, kuru tad arī uzkrāsoja uz burciņām pārvēršot tās skaistos gaismas lukturīšos. 10. novembris pagāja Mārtiņdienas noskaņās. Starpbrīžos sākumskolas bērni minēja mīklas, gāja rotaļās, mācījās tautasdziesmas un ticējumus par Mārtiņdienu. Skolēni aizrautīgi visu dienu vēroja, kāds laiks ir šajā dienā, jo, kā ticējumi saka, ja Mārtiņos zosis pa dubļiem staigā, tad Ziemassvētkos slidināsies pa ledu. 11. novembris sākās ar ļoti skaistu sākumskolas skolēnu simbolisku lāpu gājienu, kurā katrs bērns un skolotājs nesa savu gaismas lukturīti. Lukturīšus izvietojām tā, lai tie veidotu Latvijas kontūru, simboliski apjožot mūsu zemīti ar gaismas jostu. Pēcpusdienā visi 1.-4. klašu zēni piedalījās pasākumā „Puikas var!”, kurā trenējās mezglu siešanas mākslā, mācījās būt pacietīgi, precīzi. Tāpat savas zināšanas par savu valsti, novadu, pagastu varēja pārbaudīt arī erudīcijas spēlēs dažādos posmos- gan sākumskolā, gan arī vidusskolā. 12.novembrī patiesu interesi skolēnos radīja arī tikšanās ar Latvijas republikas robežsardzes kinologiem, kuri rādīja, kā strādā komanda –robežsargs un suns. Skolēni varēja gan vērot kā suns atrod kāda iespējamā pārkāpēja izmestas lietas, gan, kā tiek aizturēts pats pārkāpējs. Protams, vislielāko interesi izraisīja iespēja pabužināt sunim aiz auss un kopā nofotografēties. Pasākumu cikls vainagojās ar skaistu koncertu “Es dziedu par Tevi, tēvu zeme’’ – 17.novembrī, kurā piedalījās gan dziedātāji, gan dejotāji, gan dzejas un prozas lasītāji no visiem posmiem. Paldies visiem skolēniem, vecākiem, skolotājiem, kuri piedalījās pasākumu organizēšanā un atbalstīja savu skolu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *