Latvijas čempions ir Tabores pamatskolas skolnieks

Šī gada 5. decembrī Rīgā, LSPA, notika Latvijas čempionāts svarbumbu celšanā 2015. Tabores pamatskolas 9. klases skolnieks Ēvalds Ņikitins ir kļuvis par Latvijas čempionu starp junioriem savā svara kategorijā. No čempionāta viņš atgriezās ar labiem rezultātiem: 2 zelta un 1 sudraba medaļa. 1 zelta medaļu viņš saņēma par dalību komandas stafetē. Daugavpils novada juniori izcīnīja 1. vietu komandu kopvērtējumā. Komandas stafetē Ēvalds startēja pēdējais, tāpēc gala rezultāts bija atkarīgs no jaunieša rādītājiem. Grūšanas vingrinājumā individuālā ieskaitē viņš pacēla 2 24 kg smagas svarbumbas 72 reizes, bet raušanas vingrinājumā – 99 reizes. Tā viņš uzvarējis divcīņā un kļuvis par Latvijas čempionu.

Ēvalds nodarbojas ar svarbumbu celšanas sportu tikai 10 mēnešus. Šajā laikā viņš ir piedalījies 7 sacensībās un saņēmis 10 zelta, 5 sudraba medaļas un 2 kausus. Ēvalda visaugstākie sasniegumi šajā sporta veidā ir zelta medaļa Latvijas čempionātā un sudraba medaļa Eiropas čempionātā. Ēvalds apmeklē sporta nodarbības trīs reizes nedēļā. Jāsaka, ka vingro viņš ar lietu aizrautību un nav nokavējis nevienu treniņu. Ēvalds izsaka pateicību savam pirmajam trenerim Edgaram Pavlovskim, kas spēja ieinteresēt viņu nodarboties ar svarbumbu celšanu. Jāatzīmē, ka Ēvaldu vienmēr atbalsta Daugavpils novada komandas sportisti un Pjotrs Vasiļjevs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *