Latvijas izglītības iestāžu koru konkursa 2. kārta Daugavpilī

Aprīlī visos Latvijas reģionos norisinās Latvijas izglītības iestāžu koru konkursa 2. kārta, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. 3. aprīlī Daugavpils Latviešu kultūras centrā norisinājās Latvijas izglītības iestāžu 5.-9. klašu un 5.-12. klašu koru konkursa 2. kārta Latgalē. Kopumā konkursā piedalījās 24 kori, katrs no tiem izpildīja trīs dziesmas, no kurām viena bija obligātā, otrā – izvēles un trešā – izlozes. Koru sniegumu vērtēja kompetenta žūrija šādā sastāvā: Agra Bērziņa – VISC neformālās izglītības departamenta vadītāja, Rita Platpere – VISC izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente, Edgars Vītols – Dziesmu svētku noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs, J. Vītola Mūzikas Akadēmijas mūzikas pedagoģijas nodaļas vadītājs, koru diriģents, Jevgenijs Ustinskovs – SBDMV kordiriģēšanas nodaļas vadītājs, Daugavpils koru apriņķa virsvadītājs, Jānis Grigalis – diriģents, tautas mūzikas instrumentu ansambļu speciālists. Daugavpils novadu 2. kārtā pārstāvēja Silenes pamatskolas un Sventes vidusskolas apvienotais 5.-9. klašu koris (vadītāja Rozālija Almakajeva) un Špoģu vidusskolas 5. – 11. klašu koris (vadītāja Aija Ozoliņa). Žūrija Daugavpils novada koru sniegumu novērtēja atzinīgi un abiem piešķīra 1. pakāpes diplomus. Apsveicam koru dalībniekus un diriģentus ar labiem sasniegumiem! Konkursu rīko Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Latvijas izglītības iestāžu koru reģionālajiem koordinatoriem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *