„Latvijas sklas soma” Laucesas pamatskolā: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja apmeklējums

Iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” ietvaros š.g. 6.oktobrī Laucesas pamatskolas skolēni apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē. Tas dibināts 1938. gadā.

Skolēni apmeklēja un aplūkoja muzeja piedāvātās izstādes un ekspozīcijas. Gide aizraujoši stāstīja par katru atrasto priekšmetu visās detaļās, kas ļāva skolēniem „ceļot ” gadsimtos. Eksponētie priekšmeti deva priekšstatu par akmens un agro metālu laikmetu, amatniecības un tirdzniecības attīstību. Skolēniem bija iespēja apskatīt izstādi, kas atainoja 19.gs.beigu un 20.gs. sākuma viesistabas interjeru ar jūgendstila elementiem, un uzzināja par tā laika modi.

Muzejnodarbībā „Es esmu tekstildizainieris” skolēni iepazinās ar dažādu paaudžu mākslinieku radošo tekstilmākslas darbu devumu un mūsdienu tekstilmākslas virzieniem.

Skolēniem tika piedāvāta iespēja arī pašiem apgūt un attīstīt praktiskās iemaņas, radošumu, un veidot savu vizuālās mākslas darbiņu atbilstoši mākslas veida paraugiem un pēc tam to prezentēt. Viņi darbojās ar interesi un aizrautību.

Skolēni no ekskursijas guva jaunas zināšanas un pozitīvas emocijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *