“Latvijas skolas soma” Laucesas pamatskolā: Krustpils pils

Programmas “Skolas soma” ietvaros Laucesas pamatskolas skolēni ir apmeklējuši Jēkabpili un apskatījuši Krustpils pili. Tā ir viena no senākajām viduslaiku pilīm Latvijā. Krustpils pils pirmsākumi ir meklējami ap 1237. gadu.

Bērni tika iepazīstināti ar šīs jaukās pils vēsturi un pilsētas vēsturi, jo pils pirmajā stāvā izveidota jauna interaktīva Jēkabpils pilsētas vēstures ekspozīcija. Pils pagrabā bērni ieraudzīja senās pils sienas fragmentus, uzkāpa tornī, no kura paveras lielisks skats uz pilsētas panorāmu.

Ekskursijas gaitā mēs apmeklējām arī brīvdabas etnogrāfisko muzeju “Sēļu sēta”. Tajā bērniem bija iespēja nokļūt pagātnē, pirms vairākiem gadu desmitiem. Mēs ieraudzījām, kā agrāk dzīvoja mūsu senči, apskatījām viņu darba rīkus. Bērni paši mēģināja nest ūdeni ar nēšiem, ar interesi pildīja citus interaktīvus uzdevumus.

Visiem skolēniem ļoti patika šī ekskursija, mēs uzzinājām daudz jauna un interesanta. Šīs jauniegūtās zināšanas skolēni varēs pielietot mācību stundās – vēsturē, sociālajās zināšanās un literatūrā.

Gribas pateikties programmai “Skolas soma” par lielisku iespēju apceļot Latvijas skaistākās vietas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *