“Latvijas skolas soma” Laucesas pamatskolā: Lūznavas muižas apmeklējums

2021. gada 21. septembrī 1.-6. kl. skolēnu grupa programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Lūznavas muižu, kur gida pavadībā iepazinās ar vienu no Latvijas jūgendstila pērlēm.

Gides stāstījums un vizuālais attēlojums iedvesmoja par Lūznavas muižas vēsturi, pirmsākumiem, celtniecību, uzbūvi un par Lūznavas muižas īpašniekiem.

Skolēni bija pārsteigti par to, ka muižā nav nevienas istabas ar četriem stūriem, ka to cēla un tajā dzīvoja S. Kerbedzs – izcils arhitekts un būvnieks.

Lai ekskursija būtu interesantāka, skolēniem tika piedāvātas speciāli izstrādātās darba lapas ar attēliem, kas palīdzēja interaktīvā veidā iepazīties ar muižas dizaina elementiem, un skolēniem ekskursijas laikā vajadzēja tos atrast.

Tāpat skolēniem bija iespēja Lūznavas muižā apskatīt bēniņus un sikspārņu mītnes vietu, pabūt Lūznavas muižas kapelā un vēl apskatīt dažādus mākslas darbus.

Skolēniem sagādāja īpašu prieku pastaiga pa Lūznavas muižas parku. Parkā bija iespēja redzēt neparasto vides objektu – instalāciju “Ābele,” čūskegles, liepu ar 12 stumbriem u.c. Lūznavas parkā sastopama liela koku sugu daudzveidība.

Vides izziņas spēle māca orientēšanās prasmes kartē un apkārtnē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *