“Latvijas Skolas soma” ved pie Raganiņas mācīties latgaliešu valodu un labestību

2019. gada 12. decembrī “Latvijas Skolas soma” iepriecināja Špoģu vidusskolas 4.-5. klases skolēnus, dāvājot viņiem iespēju noskatīties pasaku lugas “Raganiņa” pirmizrādi Daugavpils teātrī.

Jau pats lugas sākums ar raganu uznācienu lika aizrauties elpai. “Mums bija bail, un tai pašā reizē gribējās, lai raganas pienāk klāt,” stāstīja skolēni. Mazās Raganiņas un viņas draudzenes Vārnas piedzīvojumi saistīja uzmanību, tikšanās ar jau pazīstamajiem pasaku varoņiem – milzi Lutausi, Runci zābakos, Pelnrušķīti – komiskās situācijās izraisīja ne vienu vien smieklu šalti, bet Raganiņas dziesmas piedziedājumu izrādes beigās daudzi dziedāja līdzi.

Skolēni atzinīgi novērtēja ne tikai interesantu sižetu, bet arī specefektus, kas ļāva sajusties kā īstajā mežā vai purvā, izcili veidotus tērpus, neparastu skatuves noformējumu un fotosienu, aktieru dejas mākslu, “raganisku” mūziku un dialogus latgaliešu valodā.

Pēc skolēnu domām, šī pasaka māca būt labestīgiem, palīdzēt ikvienam, kas nonācis nelaimē, bet valoda draudzībai un labiem darbiem nav šķērslis: to var iemācīties, ja vien ir vēlēšanās (Raganiņa taču iemācījās runāt latgaliski!).

Paldies Daugavpils teātrim par brīnišķīgu izrādi, bet “Latvijas Skolas somai” – par iespēju to izbaudīt!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *