Laucesas pamatskolas jaunie mākslinieki ceļo ar „Skolas somu”

Laucesas pamatskolas skolēniem šo pavasar ir īpaši paveicies, tāpēc ka tika piedāvāta lieliska iespēja doties vairākās mācību ekskursijās un paplašināt savu redzesloku. Maijs Latvijā ir Mākslas dienu laiks, tāpēc jaunie mākslinieki devās mācību ekskursijā uz Daugavpils cietoksni un Marka Rotko mākslas centru. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas, kultūras un izglītības centrs Daugavpils cietoksnī, vēsturiskajā Artilērijas arsenāla ēkā. Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skolēniem tika piedāvāta iespēja iepazīties ar vairākām modernās mākslas izstādēm: grafiku, keramiku, fotogrāfiju un glezniecību. Skolēniem bija iespēja iepazīt pasaulē slavenā mākslinieka oriģināldarbus un noklausīties gida stāstījumu par mākslinieku. Skolēni atbildēja uz gida jautājumiem. Ekskursijās turpinājumā devāmies pa Daugavpils cietoksni. Cietoksnī tika apskatītas vairākas ēkas – Ūdens paceļamā ēka, Nikolaja vārtus, kas atzīti par 2014. gada labāko restaurāciju Latvijā, koka tiltu u.c. Cietoksnī atrodas arī mūsdienu vides objekts – „Cietokšņa spoks”. Baltais zirgs simbolizē spēku un lepnumu, jo būvējot Cietoksni zirgi veica vissmagākos darbus. Pēc brauciena skolēni ar atzinību novērtēja redzēto un dzirdēto, uzsverot, ka zināšanas un iespaidus, kas gūti mācību brauciena laikā izmantos gan vizuālās mākslas stundās, gan literatūras stundās, gan apgūstot Latvijas vēsturi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *