Laucesas pamatskolas skolēni ceļo kopā ar „Skolas somu”

Š. g. martā „Latvijas skolas somas programmas” ietvaros 1.-9.klašu skolēniem bija iespēja noskatīties Rēzeknes teātra „Joriks” divas izrādes „Nāc dejot. Taisnība” un ”Cauruļzobis.” Izrādes norisinājās tiešsaites ZOOM platformā. Tā bija mūsu pirmā pieredze ar šāda veida teātra izrādēm.

Izrāde „Nāc dejot.Taisnība” 6.-9.kl. skolēniem, veltīta barikāžu 30. gadadienai. Aktieri caur skatuves mākslu – mūziku, deju, gaismu – pastāstīja par tā laika vēsturiskiem notikumiem. Skatoties ZOOMĀ, vairāk varēja ieklausīties tekstā un saprast lugas nozīmi un būtību. Aktieri ļoti profesionāli spēja kontrolēt savus acu skatienus un sejas vaibstus atbilstoši tekstam un stāstam. Izrāde kā viena liela epizode, jo nemainījās telpa un cilvēki, bet tikai stāsts tika virzīts uz priekšu.

Izrāde „Cauruļzobis” 1.-5.kl. skolēniem – mēmais detektīvs, kura sižeta pamatā ir izmantoti reāli notikumi par zoodārzu. Izrādes laikā bija iespēja ievērot aktieru sejas izteiksmes. Lielāka uzmanība pievērsta kustībām, aktieri prot saprasties arī žestu un mīmikas valodā.

Aktiera profesija ir vistiešākajā nozīmē saistīta ar valodu un runas mākslu. Tas nemaz nav tik viegli, runāt gan dialogu, gan monologu.

Lai skatītāju uzrunātu aktieri pēc izrādēm piedalījās diskusijā, skolēni uzdeva dažādus jautājumus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *