Laucesas pamatskolas skolēni ceļoja uz Zemgales pilīm

„Latvijas skolas soma” ir mācību procesa sastāvdaļa, kas neaizstāj, bet papildina jau skolā notiekošās mācību un audzināšanas aktivitātes. Skolēniem bija iespēja apmeklēt Bauskas pils muzeju un uzzināt par mūsu senču dzīves apstākļiem, apskatīt dažādus sadzīves priekšmetus. Tālāk ceļš ved uz izcilo baroka un rokoko arhitektūras pieminekli, atjaunoto Rundāles pili. Rundāles pils – viens no izcilā Frančesko Bartolomeo Rastrelli šedevriem, apbrīnojams baroka piemineklis. Skolēnus pārsteidza Rundāles pils – greznais interjers un tā laikietilpīgā restaurācija 50 gadu garumā. Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence, būvēta pēc arhitekta Frančesko Rastreli projekta no 1736. līdz 1740. gadam un no 1764. līdz 1768. gadam. Rundāles pilī apskatījām reprezentācijas telpas – Zelta zāli, Balto zāli, Lielo galeriju, hercogienes apartamentus Lielajā lokā. Ornamentālajās Rundāles pils dobēs apskatījām ziedošās tulpes. Skolēni uzzināja Bauskas un Rundāles pilis, caur dažādu mākslas stilu atspoguļojumu piļu interjeros, uzzināja daudz interesanta par Kurzemes un Zemgales hercogistes vēsturi, politiku, kultūru, mākslu, modi un sadzīvi. Ornamentālajās Rundāles pils dobēs apskatījām ziedošās tulpes. Pēc brauciena skolēni ar atzinību novērtēja redzēto un dzirdēto, uzsverot, ka zināšanas un iespaidus, kas gūti mācību brauciena laikā izmantos gan vizuālās mākslas stundās, gan literatūras stundās, gan apgūstot Latvijas vēsturi. Šī ekskursija notika, pateicoties projekta „Latvijas skolas soma” finansējumam un Laucesas pagasta pārvaldei, kas piešķīra autobusu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *