Laucesē noritēja “Amatu varavīksne”

Lauceses pagastā no 28. jūlija līdz 1. augustam tika organizēta jauniešu dienas nometne „Amatu varavīksne”. Tajā piedalījās 15 pagasta jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem.

Nometnes ietvaros jauniešiem bija iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un apgūt tādas prasmes kā batikas un karstās batikas pamatus, kā arī izmēģināt “savu roku” kokgriešanā. Tās tika izvēlētas, ņemot vērā jauniešu vecumu un intereses. Ar lielu interesi jaunieši piedalījās klūgu pīšanas darbnīcā, ko vadīja amatnieks Georgijs Vasiļjevs. Jaunieši atzinīgi novērtēja Daugavpils Māla mākslas centrā notikušo meistarklasi. Kulināro mantojumu jauniešiem bija iespēja izbaudīt „Skaistās Izabellas ciemā” Krāslavas novadā.

Jaunieši apmeklēja arī Tērvetes dabas parku un Pasaku mežu, ar mērķi apskatīt tajā izvietotos objektus, kas ir veidoti no koka. Tajā ir vairāk nekā simts koka skulptūru, kas veidotas pēc Latvijas rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugu motīviem.

Piecas nometnes dienas paskrēja ļoti ātri, tā kā katrā no tām tika piedāvātas vairākas radošās darbnīcas. Tās izskaņā jaunieši devās uz Ezerkalnu Dervanišķu ezera krastā. Tur tika organizētas jautras stafetes, viktorīnas un radošie uzdevumi. Tika apbalvoti labākie radošie darbi, kas tika veidoti radošo darbnīcu ietvaros. Par piemiņu no nometnes jaunieši saņēma kopīgo fotogrāfiju un suvenīrus.

Izvērtējot nometni, jaunieši novērtējuma anketās pauda tikai pozitīvas atsauksmes un izteica vēlēšanos arī nākamgad tādā piedalīties!

Informācijai:
Nometnes vadītājs
Andrejs Bruns
bruns.andrejs@inbox.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *