Lielā Gavēņa laikā skolotāji sarunājas ar priesteri

Skolotāji kopā ar priesteri Gussevu Vladimiru OP. foto autors Marija Šaršune

11. aprīlī Špoģu vidusskolā notika skolotāju tikšanās ar Rozentovas Svētā Krusta Pagodināšanas draudzes priesteri Gussevu Vladimiru OP.

Priestera uzruna skāra eksistenciālus jautājumus: ”Ko nozīmē būt svētam, kāpēc piedot, ko kristietim jādara gavēņa laikā?”

Klausītāji iesaistījās diskusijās. Nepilnu divu stundu laikā klātesošie skolotāji guva dažu labu jaunu atziņu par šiem jautājumiem.

Svēti dzīvot, nozīmē – dzīvot šeit un tagad, un dotajos apstākļos. Pildīt Dieva gribu un ievērot Dieva baušļus. Vārda „piedot” vietā priesteris ieteica lietot latgaliskās izcelsmes vārdu „atlaist”, jo šis vārds vairāk atbilst piedošanai kā atlaišanai. Atbrīvots tiek ne tikai pāridarītājs, bet arī tas, kuram ir nodarīts zaudējums vai kaitējums. Vaina ir izlīdzināta, ir piedots. Piemēram, pie grēksūdzes cilvēkam tiek ATLAISTI grēki.

Gavēnis, kā teica lektors, nav gaļas neēšanas laiks, bet gan ir laiks, kad mums jāpadomā un jārūpējas par savu atgriešanos pie Dieva.

Katrs pats var domāt par savām attiecībām ar Dievu un brīvi rīkoties – iet pie grēksūdzes, vai citādi tuvoties Dievam caur lūgšanām.

Vakarā pl.18.00. priesteris Vladimirs celebrēja svēto Misi Višķu baznīcā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *