Lieldienas olu krāsošanas prieks Naujenes pamatskolā

Šūpojies Lieldienās,
Priecājies Lieldienās –
Par baltiem pūpoliem,
Par raibām oliņām.

Jau laikus pirms Lieldienām cilvēki dabā redz pārmaiņas, kas nes vēsti par pavasara iestāšanos un Lieldienu tuvošanos: saule pakavējas ilgāk pie debesīm, gaiss kļūst siltāks, sniegs nokūst un zemē parādās pirmie asni un zāle.

Kas ir aizrautīgākie Lieldienu svinētāji? Kam visvairāk patīk ievērot Lieldienu tradīcijas? Kas prot krāsot skaistākās Lieldienu olas? Kas visvairāk gaida Lieldienu zaķi? Protams! Tie ir bērni.

Par to varēja pārliecināties 1. aprīlī, kad Naujenes pamatskolas aktu zālē notika Lieldienu ieskandināšanas pēcpusdiena, kurā sākumskolas skolēni darbojās radošajās olu krāsošanas darbnīcā „Oliņ, boliņ, džimpā, rimpā!” Tās mērķis bija – noskaidrot un apgūt senās olu krāsošanas tradīcijas un paņēmienus.

Skolēni kopā ar klases audzinātājām sagatavoja olas krāsošanai. Bērni izmantoja dažādus materiālus: putraimus, makaronus, pirmās pavasara puķītes un augus, diegus, dzijas pavedienus, lentītes, marli u.c.  Kopā ar skolēniem darbojās Pepija (7.kl. skolniece R.Bistrova) un Pavasare (direktora vietniece audzināšanas jomā Z.Nitiša). Viņas skolēniem atgādināja Lieldienu tradīcijas un ticējumus, kā arī uzdeva mīklas.

Sagatavotās olas skolas pavāres un klašu audzinātāju uzraudzībā tika krāsotas ar dabīgiem materiāliem: sīpolu mizās.

Kamēr olas vārījās sīpolu mizās, skolēni turpināja atcerēties Lieldienu izdarības un minēja mīklas.
Visi ar nepacietību gaidīja to brīdi, kad izkrāsotās olas tiks ņemtas ārā no novārījuma, lai redzētu, kas tad sanāca. Katrs skolēns ar patiesu prieku apbrīnoja savu meistardarbu.

Katrai klasei žūrijas, kuras sastāvā bija skolas direktors P.Brovkins. Pepija un Pavasare, vērtējumam tika iesniegta klases skaistākā ola. Izvērtējot skolēnu darbus, 3.vietu piešķīra 4.kl. skolniecei A.Rumjanceva un 1.kl. skolniekam Ž.Kozirevam, 2. vietu ar savu krāsotu oliņu ieguva 2.kl. skolniece M.Kokina un par skaistāko olu tika atzīta 4.kl. skolnieces L.Šteinbergas krāsotā Lieldienu ola.

Pēc pasākuma prieks par padarīto darbu staroja visu bērnu sejās.

Naujenes pamatskolas kolektīvs novēl visiem izšūpoties šūpolēs, pakauties ar olām, un, ja vēl izdodas strautā muti nomazgāt Lieldienu rītā, tad veselība visam gadam būs garantēta. Priecīgas Lieldienas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *