Lieldienas Špoģu vidusskolā

8.aprīlī skolas aktu zālē tikās visi Lieldienu prieku tīkotāji. Lai varētu piedalīties pasākumā, katrai klasei bija jāizveido Lieldienu kompozīcija. Kas nu kuram sanāca: Lieldienu koks, zaķa olu ligzda, grozs ar raibām oliņām… Nodarbes pasākumam organizēja 5.klase. Klases sacentās zināšanās par Lieldienu gaidīšanas laiku, mēģināja salasīt un atjaunot izbirušos tautas ticējumus, skandināt tautasdziesmas. Mīklu minēšanā populārākās bija mīklas par olām, to bija visvairāk Lieldienu zaķis bija atstājis grozu ar krāsotām olām: krāsošanas noslēpumu atklāšana palika dalībnieku ziņā – viskošākās olas bija iegūtas, krāsojot ar mellenēm, sīpolu mizām un kurkumu, bet nebija peļams arī kumelītēs, ozolu lapās un bērzu pumpuros iegūtais raibums. Kā balvu katrs dalībnieks saņēma šokolādes „pūpēdīšus”, kurus pagādāja Lieldienu zaķis no Višķu skolas pavāriem. Nākošajā dienā gribētāji vēl varēja cīnīties par stiprākās olas īpašnieka titulu, ripināt olas un likt Lieldienu zaķa puzli. Paldies 5.klasei par jautri pavadīto laiku!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *