Lieldienu pasākums Kalupes sākumskolā un pirmsskolā

Kad saule sāk iespīdēt logos aizvien biežāk un lietus ar sniegu brīvdienās ir aizmirsies, mēs atrodam laiku, lai savā Kalupes pamatskolā priecātos par pavasari un Lieldienām. Ar lielu gaidīšanas prieku bērni gatavojās šiem svētkiem- rotāja telpas, gatavoja radošus darbiņus no dažādiem materiāliem, krāsoja olas, iepazinās ar Lieldienu tradīcijām.

Šo pasākumu šoreiz vadīja Saimniece un Zaķu mamma, lomās bija iejutušās skolotājas Inese un Aija.

Zaķu mamma ieradās kopā ar saviem mazajiem zaķēniem, atnesa raibas oliņas un ar pūpolzaru nopēra visus klātesošos, piesakot, lai slimība bēg ārā, bet veselība nāk iekšā. Zaķēni visiem par prieku mācēja nodziedāt dziesmas par pavasari, norunāt tautasdziesmas. Tad visi gāja jautrās rotaļās, dejoja jautras dejas, dziedāja dziesmas par zaķa kāpostiņiem, par pašiem zaķēniem, par gliemezīti, pat par krokodilu.

Pēc tam gaiļi sarīkoja īstas gaiļu cīņas un aicināja uz olu ripināšanas sacensībām. Olu ripināšanas beigās vairs nevarējām noteikt, kura ola ir aizripojusi vistālāk, necentāmies pārmērīt attālumus, jo uzvarēja draudzība.

Kad bijām pietiekoši lustējušies, Saimniece ar saviem palīgiem visus uzcienāja ar pupām un sieru. Viņa arī apsveica tos bērnus, kuri bija piedalījušies konkursā “Lieldienu ola”. Zaķu mamma bērnus aicināja uz cālēnu deju un pasākuma noslēgumā katram uzdāvināja krāsainu oliņu.
Bijām mazliet saguruši, bet apmierināti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *