Literatūras skolotāju seminārs Raiņa mājā Berķenelē

2015.gada 19.martā Raiņa mājā Berķenelē notika seminārs “Raiņa un Aspazijas gads Daugavpils novadā”, kurā piedalījās literatūras skolotāji no Daugavpils novada skolām.

Berķeneles speciālisti pastāstīja par ekskursijām un radošajām darbnīcām Raiņa mājā Berķenelē un par Muzeju stundām, kuras notiek Daugavpils novada un pilsētas izglītības iestādēs. Daugavpils novada Kultūras centra direktore Inta Uškāne sniedza informāciju par skatuves runas konkursu” Zelta sietiņš”. 2015.gadā konkurss notiks jau 15. reizi un tajā aicināti piedalīties  2.-12.klašu audzēkņi no Latgales skolām.

Pirms kafijas pauzes skolotājiem bija iespēja piedalīties vienā no Raiņa mājas Berķenelē organizētajām radošajām darbnīcām „Vēstuļu rakstīšanas darbnīca”. Semināra dalībnieki rakstīja vēstules, tāpat kā senos laikos, izmantojot spalvaskātu un tinti, un nosūtīja to draugam vai radiniekam.

Semināra beigās DU Latviešu literatūras un kultūras katedras docents, rakstnieks, literatūrzinātnieks Dr. philol. Valentīns Lukaševičš lasīja lekciju „Vai Rainis ir mūsdienīgs?”

Lektors stāstīja par to, vai Raiņa daiļrade ir aktuāla arī 21.gadsimtā, kā bērni uztver pieaugušo centienus aktualizēt dzejnieka atstāto mantojumu un vai tas vispār mūsdienās ir nepieciešams. Lekcija laikā raisījās diskusija, kurā aktīvi iesaistījās arī skolotāji. Rezultātā tika secināts, ka nav pareiza vai nepareiza viedokļa, kādā veidā skolēniem radīt interesi par Raiņa biogrāfiju un daiļradi, jo katrai klasei jābūt citādākām pasniegšanas metodēm.

Informāciju sagatavoja:
Raiņa māja Berķenelē,
tālr.: 29272200, 26638038
e-pasts: berkenele@inbox.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *