Lūznavas muižas apmeklējums programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

Pār Latgales jūgendstila pērli dēvētā krāšņā Lūznavas muiža 20.gadsimta sākumā tika uzcelta kā vieta, kur mājot mākslai un mūzikai. 2015. gadā tā atdzima no jauna. Tur atkal notiek koncerti, izstādes, aktīvas un izglītojošas nodarbības. Tā 16. septembrī Silenes pamatskolas 1.-3. klašu skolēni devās uz Lūznavas muižu.

Ekskursijas laikā gida pavadībā skolēni iepazinās ar muižas ēku un parka teritoriju. Bērni varēja izstaigāt katru ēkas stūrīti un gan ar acīm, gan ar rokām nedaudz pieskarties senajai vēsturei. Pirms ekskursijas skolēniem tika izdalītas darba lapas ar fotoattēliem, kur bija redzami dažādi priekšmeti, ko ekskursijas laikā vajadzēja atrast un atzīmēt iederīgo savās lapās. Tas rosināja lielāku ieinteresētību par stāstīto. Ekskursijas laikā bērni iepazinās ar muižas vēsturi, apskatīja sikspārņu mītnes vietu. Skolēniem tika piedāvāta aizraujoša komandu saliedēšanās spēle “Muižas sikspārņa Mūža misija”. Spēles mērķis bija muižas parka teritorijas esošās dabas vērtību iepazīšana. Spēles laikā tika arī aktualizēta vides aizsardzības un saglabāšanas nozīme, vienlaicīgi attīstot orientēšanās prasmes gan apkārtnē, gan orientējoties kartē.

Skolēni ar interesi un ziņkārību klausījās stāstīto, pētīja dažādas lietas, labprāt piedalījās izzināšanas procesā. Bijām patīkami pārsteigti ar to, ka Lūznavas muižā mīt patiesi fantastiskā gaisotne!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *