Mācību stunda Okupācijas muzejā

15.aprīlī Špoģu vidusskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Brauciena mērķis bija apmeklēt nodarbības un pasākumu Latvijas Okupācijas muzejā. Tas bija iespējams pateicoties Okupācijas muzeja biedrības un Daugavas Vanagu Vanadžu apvienības Ņujorkā finansiālam atbalstam un sadarbībai ar kopas priekšnieci Mariju Lidiju Maher.

Latvijas okupācijas  muzeja Izglītības nodaļa piedāvā muzeja stundas, nodarbību organizēšanu skolās ne tikai skolēnu auditorijai, bet arī iespēju skolotājiem  pilnveidot savas zināšanas par strīdīgiem vēstures jautājumiem.

Muzejs piedāvā iepazīt tēmas: mūsu Baltijas ceļš, dzīve Padomju Latvijā, kā pēta vēsturi, barikādes-1991.20.janvāris, Padomju deportācijas. Sagatavojoties nodarbībai, skolēni tiek aicināti izpildīt mājas darbu.

9.klases skolēni piedalījās nodarbībā „Barikādes. 1991.gada 20.janvāris”, kuras laikā bija iespēja iepazīties ar muzeja ekspozīcijas daļu par Atmodas laiku, noskatīties fragmentu par 20.janvāra apšaudi pie Iekšlietu ministrijas dokumentālajā filmā „Tēvu barikādes” , doties ekskursijā uz Bastejkalnu. Pirms nodarbības skolēni veica aptauju ar Barikāžu laika dalībniekiem vai aculieciniekiem.

10.klases skolēni iepazinās ar tēmu „Padomju deportācijas”, pirms brauciena apzināja kādu cilvēku ģimenē vai tuvākajā apkārtnē, kurš pats ir bijis izsūtīts, vai šie notikumi skāruši viņa tuviniekus. Skolēni dokumentēja septiņas liecības un prezentēja savu veikumu.

Muzejā iegūtās zināšanas palīdzēs skolēniem izprast vēstures notikumus un palūkoties uz tiem no dažādiem skata punktiem.

Pēc nodarbībām muzejā, skolēni apmeklēja Vecrīgu, iepazinās ar Rātslaukumu, Doma laukumu, Līvu laukumu, Rīgas vēsturi, vēsturisko apbūvi un ievērojamākajām celtnēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *