Mācību vizīte AHHA zinātnes centrā

Jau otro gadu Vaboles vidusskola darbojas Eiropas Sociālā fonda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.2. specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” 8.3.2.2.pasākumā „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, kura ietvaros tiek īstenotas daudzveidīgas aktivitātes: psihologa nodarbību cikli, pētniecisko kompetenču nodarbības, konsultācijas individualizācijas un diferenciācijas nodrošināšanai, nodarbības individualizētam mācību atbalstam pēc stundām, peldēšanas apmācības, kā arī mācību vizītes. 04.01.2019. notika otrā mācību vizīte uz AHHAA zinātnes centru Tartu.

AHHAA misija ir veicināt zināšanas aizraujošā un neierastā veidā, bet tā devīze ir: “Domāsim rotaļīgi!”. Savas misijas izpildīšanai AHHAA maina mācīšanās vērtību nostāju, veicina motivāciju mācīties visa mūža garumā, kā arī veido zinātnisku, uz zināšanām balstītu domāšanas veidu. Skolēni centrā darbojās ar lielu aizrautību un interesi. Centrā ir izvietoti daudzveidīgi darbošanās objekti un ar optisko ilūziju saistīti eksponāti, kas liek domāt, ka notiek burvestības, lai gan patiesībā katrs no tiem ir izskaidrojams ar zinātnes palīdzību. Katram eksponātam ir pieejams arī tā darbības apraksts vairākās valodās, kas sniedz iespēju izprast notiekošo. Izstāde ir interaktīva un piemērota dažāda vecuma skolēniem. AHHAA centra galvenais uzdevums – iepazīstināt apmeklētājus ar zinātni un iedrošināt to atklāt ar prieku, tika pilnībā izpildīts, jo skolēnu sejās prieks bija vērojams visa apmeklējuma laikā un arī mājupceļā. Gūtos iespaidus un vērojumus skolēni varēs izmantot mācību procesā, apgūstot dažādas tehnoloģiju tēmas mācību procesā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *