Mācīšana ārpus skolas sola

Šogad Birznieku pamatskolas 5.-7. klašu skolēniem būs lieliska iespēja  komunicēt un sadarboties ar vienaudžiem no Polijas un Lietuvas e-Twinning projekta „Baltic sea can unite us!” ietvaros.

e-Twinning  projekti veicina sadarbību starp skolām Eiropā, palīdz audzēkņiem  un skolotājiem gūt jaunas zināšanas, attīsta sociālās prasmes, dod iespēju iepazīt darbu komandā, mācīties plānot un īstenot projekta aktivitātes, iemācīties jaunus  informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pielietošanas veidus, paplašināt izglītojamo un pedagogu redzesloku, kā arī sekmēt dažādu svešvalodu apguvi.

Dalība šādos projektos lauku skolēniem palīdz veidot uzdrošināšanos, celt pašapziņu, apjaust sevi un Latviju kā daļu no Eiropas un vienkārši padara mācību procesu interesantāku.

Domājot, kas vieno mūsu valstis, par projekta tēmu izvēlējāmies Baltijas jūru. Projekta ietvaros skolēni izpētīs Baltijas jūras dzīvnieku un augu pasauli, uzzinās un iepazīstinās citus par tūrisma iespējām savās valstīs, izveidos interaktīvo izstādi un elektronisko grāmatu. Viens no projekta mērķiem ir arī izpētīt Dzintara jūras problēmas, mēģināt uzlabot ekoloģisko situāciju savā dzīvesvietā.

Projekta galvenie pasākumi notiks februārī- aprīlī, bet jau Ziemassvētkus gaidot bērniem bija iespēja iepazīties un novēlēt projekta partneriem visu to labāko- skolēni taisīja atklātnes un sūtīja saviem jaunajiem draugiem pretī saņemot siltus novēlējumus no kaimiņvalstīm. Patīkami bija redzēt gandarījumu, prieku un izbrīnu skolēnu acīs, vērot vaļā aploksnes un lasot apsveikumus. Daloties priekā, latviešu valodas kabinetā sarīkojam Ziemassvētku atklātņu izstādi, bet 2.semestrim sākoties ar nepacietību ķeramies klāt pie darba. Gaidiet jaunas ziņas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *