Mani piedzīvojumi Skaļas lasīšanas sacensības nacionālajā finālā

Pagājušais mācību gads man noslēdzās ar pirmo vietu Daugavpils reģiona Skaļas lasīšanas sacensības finālā. Tā man radās iespēja doties uz nākamo posmu Gaismas pilī Rīgā.

Un tā, 25. septembrī, satraukta un mazliet nobijusies, nonācu Latvijas Nacionālajās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Mani atbalstīja manas līdzjutējas – skolotāja Skaidrīte Kardele un Daugavpils reģiona Skaļas lasīšanas koordinatore Inese Locika. Jau pie ieejas mūs sagaidīja ar dāvanām – t-kreklu, blociņiem, un citām noderīgām lietām auduma somā. Es uzstājos pirmajā desmitniekā – septītā pēc kārtas. Mani māca bažas par to, vai mana uzstāšanās uzrunās žūrijas locekļus.

Kad nosauca manu vārdu, mana sirds sastinga. Uzkāpusi uz skatuves, es apsēdos runātāja tronī. Mani vaigi dega. Neskatoties uz to, es saņēmu sevi rokās, un pārliecināti un bezbailīgi iepazīstināju ar sevi un saviem lasīšanas paradumiem. Tad es meistarīgi un izteiksmīgi nolasīju sagatavoto fragmentu no Kairi Lookas grāmatas “Lidostas blaktis nepadodas”. Pēc mana triju minūšu priekšnesuma žūrija mani paslavēja, un es ieņēmu savu vietu zālē. Mani pārpildīja fantastiskas emocijas, bet pats galvenais bija atvieglojums, ka viss bija beidzies, un palika tikai sagaidīt rezultātus.

Pēc otrās kārtas mūs iepriecināja koncerts. Beidzot notika apbalvošana. Es ļoti cerēju iegūt kādu vietu, bet diemžēl tā nenotika. Toties man pasniedza diplomu par dalību finālā un Jāņa Rozes grāmatnīcas dāvanu karti. Tātad man ir stimuls parādīt sevi vēl labāk nākamajā gadā!

Vēlos pateikt sirsnīgu paldies savai māmiņai Oksanai Filatovai un latviešu valodas skolotājai Skaidrītei Kardelei par atbalstu un sagatavošanu konkursam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *