Marina Andrejeva uzvar Baltijas valstu sacensībās vieglatlētikā

Kuldīgā jau 22. reizi notika tradicionālais triju Baltijas valstu vieglatlētu jaunās paaudzes (U-18 vecuma grupas) mačs. Sacensības notika 22 disciplīnās. Vienu valsti katrā disciplīnā pārstāvēja 2 dalībnieki, saņemot punktus par izcīnītajām vietām (1.v-7p, 2.-5p, 3.v-4, utt), punkti tika skaitīti kopā, tādējādi noskaidrojot labāko valsti.

Mača izskaņā izrādījās, ka Latvijas vieglatlēti pēc ilgāka pārtraukuma pārspējuši vismaz vienu savu kaimiņvalsts komandu. Šoreiz – igauņus. Pēdējo reizi šāds panākums bija 2005. gadā.

Lielu artavu Latvijas komandas pūrā deva Daugavpils novada sporta skolas audzēkne Marina Andrejeva.

Uzvarot Latvijas čempionātā trīssolī, Marina šajā disciplīnā izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju triju Baltijas valstu sacensībās, tomēr neilgi pirms starta noskaidrojās, ka Latvijas čempione tāllēkšanā atteikusies no dalības sacensībās, līdz ar to Marinai nācās aizstāt komandas biedreni un piedalīties arī tāllēkšanas sacensībās. Tāllēkšanā Marina, nedaudz atpaliekot no personiskā rekorda, ar rezultātu 5,57 m ierindojās 4. vietā, otra Latvijas pārstāve Katrīna Grigoroviča leca 4cm tālāk un izcīnīja 2.vietu. Toties trīssoļlēkšanā Marina Andrejeva kopā ar Rūtu Lasmani guva dubultuzvaru. Marinai – 11,91 m, bet Rūtai – jauns personiskais rekords – 11,86 m.

Izcīnītais Baltijas valstu čempiones tituls ir lielākā sportiskā uzvara Maļinovas pagastā dzīvojošās Marinas Andrejevas karjerā, lielākā tā ir arī viņas treneriem Janai un Dmitrijam Hadakoviem.

Līdz ar šīm sacensībām noslēgusies vieglatlētikas ziemas sezona novada jaunajiem sportistiem, tagad apmēram 1,5 mēnešu ilgs smags darbs gatavojoties vasaras sezonai. Galvenās sacensības šogad būs Latvijas čempionāti dažādās vecuma grupās. Ļoti ceram, ka Marina spēs izpildīt normatīvu braucienam uz Eiropas čempionātu, kā arī vēl kāds no novada vieglatlētiem iekļūs Latvijas izlases sastāvā startiem starptautiskās sacensībās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *