Mārtiņdiena Salienas vidusskolā

Zeme rīb, rati klaudz,
Kas to zemi rībināja?
Nu atbrauca Mārtiņdiena
Deviņiem kumeļiem.

Salienas vidusskolā 10.novembrī notika tradicionālais Mārtiņdienas pasākums. Jautras Mārtiņdienas izdarība mijās ar skolēnu sagatavotajiem priekšnesumiem. Mārtiņdienu vadīja 6.klases skolēni – Mārtiņbērni.

1.–5. klases skolēni skandēja tautasdziesmas, lasīja ticējumus, minēja mīklas. Notika dažādi jautri konkursi. Zēni mērojās spēkiem „Gaiļu cīņās” un noskaidroja „Skaļākās gaiļa balss” īpašnieku. Meitenes pina virvītes un zīmēja gaili. Labākie saņēma balvas, bet sliņķi tika baidīti ar slotām un izkapti. Bija ļoti jautri un interesanti!

Pēc pasākuma visi steidzās un Mārtiņdienas tirdziņu, kur varēja nopirkt pašgatavotus kārumus: ar šokolādi un vārīto iebiezināto pienu pildītas vafeles, riekstiņus, vāverītes, sēnītes, dažādus pīrāgus un cepumus. Šos gardumus atzinīgi novērtēja ne tikai bērni un skolotāji, bet pat mūsu pavāres! Mārtiņi tiešām ir bagāti svētki! Gaidīsim tos atnākam nākamgad!

Ej, Mārtiņ, nu uz Rīgu,
Nu mēs tevi pavadām;
Nāc atkal citu gadu,
Tad mēs tevi gaidīsim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *