Matemātikas nedēļa sākumskolas skolēniem Špoģu vidusskolā

Februārī Špoģu vidusskolā notika matemātikas nedēļa sākumskolas skolēniem. Šī priekšmeta nedēļa skolā ir kļuvusi par tradīciju, kas notiek jau sesto gadu pēc kārtas.

Šogad skolēnus nedēļas jautrajos darbiņos iesaistīja Pepija Garzeķe un Žagata Žvagata. Visas nedēļas garumā skolēniem bija iespēja parādīt sevi un savas zināšanas gan individuālos uzdevumos, gan arī kolektīvos darbiņos.

Matemātikas nedēļas ietvaros bērni iemācījās sudoku mīklas pamatus, kā arī patrenējās to atrisināšanā. Katrā klasē bērni pildīja dažādus mājas darbus – veidoja ģeometrisko un telpisko figūru mājas, zīmēja jocīgos skaitļu vīriņus, mācījās “skaitļu dziesmas”, zīmēja “ciparīgus dzīvniekus”.

Visnopietnākais pasākums nedēļas ietvaros bija matemātikas olimpiāde. Kā ik gadu- olimpiādi pārstāvēja 5 skolēni no katras klases. Šogad visattapīgākie, viserudītākie izrādījās Tatjana Šnitko (1.a), Ilze Koluža (2.a), Broņislavs Mežnieks (3.a) , Madara Suveizda (4.a), Dmitrijs Karpečkovs (2.b), Jelena Toropova (3.b), Mariss Barbarovičs (3.b ) un Aleksandrs Martinkevičs (4.b).

Noslēguma pasākumā kopā ar nebēdnēm Pepiju Garzeķi un Žagatu Žvagatu bērni risināja atjautības uzdevumus, prezentēja savus nedēļas mājas darbus, domāja, prātoja, rēķināja, mērīja un sacentās ātrajā rēķināšanā. Pasākuma noslēgumā galveno konkursu uzvarētāji un cītīgākie dalībnieki saņēma piemiņas balviņas no Pepijas.

Matemātikas nedēļa – vēl viens veids, kā sekmēt skolēnu izpratni par to, ka šis priekšmets ir noderīgs un vajadzīgs ikvienā dzīves situācijā, un kā motivēt domāt, pētīt, analizēt. Domājam, ka matemātikas olimpiāde sākumskolas skolēniem novadā būtu labs dzinulis bērniem vēl vairāk sadraudzēties ar šo priekšmetu un iespēja parādīt savas zināšanas un loģiskās domāšanas prasmes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *