Medumu internātpamatskolas audzēkņi gūst patiesu baudu no saziņas ar “brāļiem mūsu mazākajiem”

21.maijā Medumu internātpamatskolā valdīja neparasta rosme. Todien skolā viesojās Latgales reģionālā Dzīvnieku mīļotāju centra vadītāja Antoņina Nackeviča ar savu komandu un četrkājainajiem lolojumiem.

Bērniem tika demonstrēta kanisterapija – ārstēšana ar suņu līdzdalību. Audzēkņi izjuta svarīgāko ārstnieciskās kinoloģijas principu – nodarbības notiek rotaļu veidā un rezultāts tiek sasniegts dabiskā veidā. Noslēgumā katram skolēnam tika dāvināta brošūra „Lai nesāpētu ne bērnam, ne sunim jeb 12 zelta likumi, kā pareizi izturēties pret suni”.

Šo tikšanos audzēkņiem dāvāja draugi no Žēlsirdības grupas. Gada laikā jaunietes no šīs grupas un Pareizticīgās baznīcas Svētdienas skolas pārstāvji vadīja garīgās nodarbības. Rotaļu formā stāstīja bērniem par Visuma likumsakarībām, skatījās un apsprieda animācijas filmas, līdzības par tikumīgu uzvedību, radošajās darbnīcās veidoja Betlēmītes, eņģelīšus, piedalījās Lieldienu un Klusā vakara pasākumu rīkošanā, pasniedza dāvanas un cienāja ar dažādiem gardumiem, kā arī mācīja skolēniem izprast pašiem sevi un apkārtējos un palīdzēja palūkoties uz savu rīcību no cita skatupunkta.

Izsakām milzīgu pateicību cilvēkiem, kas palīdz audzēkņiem izprast kristiānisma morāles un garīgās vērtības. Vēlamies ticēt, ka labestība, pacietība un pazemība bērniem ar garīgiem traucējumiem palīdzēs mūsdienu pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *