Medumu internātpamatskolas audzēkņi piedalījās bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām Latgales BOCCIA 2016 turnīrā

20. februārī Medumu internātpamatskolas audzēkņi piedalījās bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām Latgales BOCCIA 2016 turnīrā, ko organizēja Krāslavas bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu federāciju.

Šai spēlei piemīt ne tikai efektīvi attīstoša, bet arī koriģējoša nozīme. Bērni nostiprina priekšstatus par krāsu, svaru, izmēru, attīsta telpas sajūtu, acumēra un līdzsvara prasmes. Spēles dalībnieki veic kustību pēc mutiskas instrukcijas, līdz ar to aktivizē iztēli un mācās pieņemt lēmumus, strādāt komandā.

Bērniem spēle ļoti patika – pozitīvu emociju pārpilnība ne tikai aktivitāšu laikā, bet arī saņemot diplomus un piemiņas veltes. Mūsu skolēni izcīnīja godalgoto III vietu.

Nav noliedzama BOCCIA loma bērnu ar īpašām vajadzībām sociālās integrācijas procesā.

Izsakām pateicību Krāslavas BJC direktorei Ritai Vekšinai un skolotājai Žannai Gardrēderei par prasmīgu un korektu spēles norises organizēšanu, kā arī par piedāvāto iespēju piedalīties turnīrā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *