Medumu internātpamatskolas audzēkņi piedalījās pasākumā “Viena diena drošībai”

Valsts izglītības satura centrs, nedēļu no 1. oktobra līdz 8. oktobrim, pasludināja par Drošības nedēļu. Tās ietvaros tika organizeti dažādi pasākumi.

Medumu internātpamatskolas skolēnu krustvecāki – LDZ – piedāvāja lielisku iespēju piedalīties pasākumā “Viena diena drošībai”, kuru organizēja VAS “Latvijas dzelzceļš”, Neatliekamās medicīnas dieniests, AS “Latvijas Gāze”, Valsts Policija, AS “Sadales tīkls”, Latvijas Banka, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Drošāka interneta centrs, AS
“Latvijas valsts meži”.

Pasākums sākās Daugavpils Kultūras pils laukumā. Skolēni varēja apskatīties drošības dienestu transportlīdzekļus, parunāt ar darbiniekiem un uzdot interesējošos jautājumus. Pēc tam skolēniem tika piedavāta cita veida izklaides – iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs (spēlēs, testos, uzdevumos, praktiskajās nodarbībās). Pasākuma laikā skolēniem bija jāsavāc speciālas atzīmes no katra uzņēmuma vai organizācijas, par noklausīto drošības prezentāciju, kas deva iespēju piedalīties loterijā. Skolēni interesantā, pieejamā formā uzzināja kā pasargāt sevi un citus no bīstamām situācijam. Pasākuma laikā notika filmas ,,Lai dzīvo bērni” pirmizrāde. Sižeta pamatā ir reāli notikumi no dzīves. Filma bija par bērniem, kuri, nezina vai ignorē drošības noteikumus, ar nelielu dzīves pieredzi, melīgiem stereotipiem vai sekundes muļķības dēļ cieš daudzās dzīves situacijās .Varoņi stāsta par pārdzīvoto tādēļ, ka grib brīdināt citus bērnus, lai tas, kas notika ar viņiem, nekad nenotiktu ar citiem. Pasākuma noslēgumā, bija iespēja izmēģināt veiksmi, piedalīties izlozē, bet diemžēl laime uzsmaidīja citiem…

Atgriežoties mājās, mēs visi atcerēsimies sirsnīgo tikšanos ar Medumu internātpamatskolas krustvecākiem LDz – īpaši Māru Baumani un Kasparu Maguru. Mums visiem biežāk jāpadomā par to, cik laimīgi mēs esam un jācenšas, lai visi cilvēki mums apkārt arī ir laimīgi!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *