Medumu internātpamatskolas skolēni Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā

Ziemassvētku zvaigzne
Lai pār visiem mirdz:
Miers lai ir virs zemes,
Miers iekš katras sirds!
Vensku Edvarts

Ziemassvētki ir brīnumu un cerību, pārsteigumu un dāvanu laiks. Apbrīnas vērtu dāvanu Medumu internātpamatskolas audzēkņiem sarūpēja krustvecāki – LDZ.

18.decembra rīts mūsu skolēniem sākās daudz agrāk nekā parasti, jo ērtā autobusā devāmies uz Rīgu. Tikšanās ar krustvecākiem notika atpūtas kompleksā LIDO. Bērniem šķita, ka viņi ir nokļuvuši pasakā. Kamēr sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Māra Baumane gādīgi visus nosēdināja pie galdiņiem, viņas kolēģis Kaspars katram dāvāja ielūgumu uz „Brīnumainajiem Ziemassvētkiem” Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Pirmais, ko ieraudzījām ienākot zālē, bija milzīgais dzelzceļa makets, apskatījām ainas no stacijas dzīves kopš 19.gadsimta beigām. Izstaigājuši ekspozīciju zāles, kļuvām par brīnumainās izrādes dalībniekiem, kur roku rokā ar animācijas filmu varoņiem dejojām, dziedājām un gājām rotaļās.

Ar neslēptu līksmi bērni darbojās radošajās darbnīcās – zīmēja apsveikuma atklātnes, meistaroja rotaļlietas, cepa piparkūkas, izmēģināja savus spēkus dažādās atrakcijās, vizinājās rotaļdzīvnieku mugurās. Artūrs labprāt jāja ponija mugurā, savukārt Jevgēnijs izbaudīja braucienu ar zebru.

Ikviens vēlējās nofotografēties Ziemassvētku vecīša krēslā, kā arī saņemt dāvanu no „īstā” Ziemsvētku vecīša. Bērnu acīs staroja prieks un laime. Un vai tad var būt jaukāka sajūta par šo?

Vecākie zēni labprāt kavējās pie lokomotīvēm un vagoniem. Un tas arī saprotams, jo Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā atrodas vislielākā sliežu tehnikas kolekcija Baltijā.

Arī mūsu skolas audzēkņi ieradās ar dāvanām: saviem mīļajiem krustvecākiem mēs dāvājām pašdarinātus 2016. gada simbolus – pērtiķīšus, kas tapa pulciņu nodarbībās, uzklausot skolotājas Marinas Taunlejas lietderīgos padomus.

Paldies Mārai un Kasparam par jauko iespēju piedalīties un līdzdarboties „Brīnumainajos Ziemassvētkos”!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *