Medumu speciālās pamatskolas audzēkņi apmeklē Latgales sirdi – Rēzekni

26. novembrī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Medumu speciālās pamatskolas skolēni devās uz Latgales sirdi – Rēzekni. Skolēni uzzināja, ka Rēzekne tāpat kā Roma atrodas uz septiņiem pakalniem, braucot pa Atbrīvošanas aleju, šķērsojām Rēzeknes upi, kura savieno divus lielākos Latgales ezerus – Rāznas un Lubānas, kā arī apskatījām pieminekli, kurš atrodas Rēzeknes centrā, Atbrīvošanas alejas vidū. Latgales atbrīvošanas piemineklis “Vienoti Latvijai” ir piemiņas zīme vēsturiskā novada atbrīvošanai un Latvijas vienotībai. „Latgales Māra” ir uzskatāma par vienu no labākajiem Latvijas monumentālās tēlniecības paraugiem. Māras tēls tautas mitoloģijā tiek personificēts ar zemes auglību un dzīvības sargātājas ideju, bet krusts ir kristīgās ticības simbols.

Pēc pilsētas apskates, jaunāko klašu skolēni apmeklēja jautru izrādi “MĀJA ZEM VARAVĪKSNES”, kam mājās ir Sunītis un Kaķīte, zina, cik daudz mīlestības un prieka tie sniedz mājiniekiem. Bet, vai Sunītis un Kaķīte spēj sadzīvot tikai divi vien, kad neviena nav mājās? Ko tad viņi dara? Spēlējas vai tieši otrādi – ķīvējas? Varbūt viņi pa kluso atver ledusskapi un apēd visus gardumus? Vai, varbūt viņiem ir slepena eja, pa kuru viņi nemanāmi izslīd uz ielas? To un daudz ko citu skolēni uzzināja noskatoties šo izrādi. Kamēr jaunāko klašu skolēni skatījās izrādi, vecāko klašu skolēni kopā ar Agitu apmeklēja lielisku ekskursiju pa Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes “Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru“ “Zeimuļs”. Centrs īsteno bērnu un jauniešu interešu un neformālo izglītību. Šeit darbojas 61 interešu izglītības programma – dziedāšana, sarīkojumu un mūsdienu dejas, instrumentu spēle, keramika, kokapstrāde, legorobotika, elektronika, videogrāfija, aerobika, zīmēšana, šūšana, dambrete, šahs un citi pulciņi. “Zeimuļs” ir vieta, kur satiekas jaunais, aktīvais un radošais pilsētas potenciāls. Skolēni ieguva daudz pozitīvu emociju un noderīgas informācijas. Paldies projekta “Skolas soma” rīkotājiem par iespēju apmeklēt šādus pasākumus gūt jaunu pieredzi un paplašināt redzesloku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *