„Mēs esam kā cimds ar roku…” (Fotokonkurss „Kas ir ģimene?”)

Kas ir ģimene? Par šo sabiedrībā tik aktuālu tēmu šogad skolēnus rosināja radoši izpausties Daugavpils Universitātes Komparatīvistikas institūts, kurš ar Zviedru institūta Zviedrijā un Zviedrijas vēstniecības Latvijā atbalstu no 3. līdz 7.novembrim rīkoja pārneses pasākumu ciklu „Ģimene Latvijā un Zviedrijā”.

Pasākuma ietvaros oktobrī pamatskolas skolēniem tika piedāvāts piedalīties fotogrāfiju konkursā „Kas ir ģimene?”. Tā dalībniekiem vajadzēja ne tikai iesniegt fotogrāfiju, bet arī izdomāt tai atbilstošu nosaukumu un uzrakstīt anotāciju, kas komentētu fotogrāfijas koncepciju un saistību ar konkursa tēmu.

4.novembrī Kalupes pamatskolas 8. klases skolnieces Līga Meženika un Kristīne Skrinda piedalījās konkursa noslēguma pasākumā. Meitenes bija patīkami pārsteigtas, uzzinot, ka viņu darbi ieguvuši godalgotas vietas (Līgai – 2.vieta, Kristīnei -3. vieta). Piemiņai par šo konkursu paliks ne tikai diplomi, bet arī dāvanas no Zviedrijas – neparasti fotorāmīši.

Līga un Kristīne ar interesi iepazinās ar citu konkursantu un zviedru fotomākslinieku darbu izstādi. Katrā fotogrāfijā bija jaušams kopā būšanas un darbošanās prieks, rūpes un savstarpējs atbalsts, mīlestība..

Šis konkurss lika padomāt, ko katram no mums nozīmē ģimene. Gribētos, lai ikviens varētu pateikt kā Līga un Kristīne:„Es viņus visus mīlu. Mēs esam kā cimds ar roku”, „Ģimene ir vislabākais, kas vien ir iespējams!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *