Mēs nākotnei kopā ar projektu “Zaļā misija: klimats”

2016.gada 31.martā mūsu skolas vidusskolēniem bija iespēja darboties projekta “Zaļā misija: klimats” tehniski radošajās nodarbībās.

Projekta „Zaļā misija: klimats” mērķis ir ar alternatīvās izglītības pieeju un metožu palīdzību izglītot, informēt un veicināt Latvijas jauniešu un izglītības darbinieku izpratni un zināšanas par klimata pārmaiņām un to mazināšanu. Skolēni varēja darboties divās darbnīcās – “Klimats toreiz un tagad” un “Zaļā pilsēta”, kuras vadīja Ventspils Augsto tehnoloģiju centra lektores. Par to, kā skolēniem veicās un ko viņi darīja, lai stāsta viņi paši!

Laura Lāčauniece (11.a klase) “Mēs esam pieņēmuši uzskatīt, ka diskusijas, lekcijas un radošās darbnīcas, kuras ir veltītas globālās sasilšanas tēmai ir apmēram vienādas un nav aizraujošas. Taču šoreiz skolēniem bija iespēja pašiem darboties un izdomāt efektīvus risinājumus cīņai ar vienu no galvenajiem globālās sasilšanas veicinātājiem- pārliekus izdalīto ogļskābo gāzi. Skolēniem bija iespēja uztaisīt, piemēram, savu vēja ģeneratoru, parka plānu un pat veikt eksperimentu, lai pārliecinātos, ka pat mājas krāsa var ietekmēt globālo sasilšanu. Par dažiem uzdevumiem, piemēram, par jauna sabiedriskā transporta maršruta plāna izveidi nācās ilgi palauzīt galvu. Uzdevumus pildot valdīja brīva un pozitīva gaisotne, kā arī neliela konkurence sacensībā par visvairāk novērstās ogļskābās gāzes daudzumu. Pats labākais rezultāts, ko bija sasniegusi 11.a klases grupa bija 54%, kas nozīmē, ka izdalītās ogļskābās gāzes daudzums tiktu samazināts uz pusi, veicot konkrētus uzdevumus un sankcijas. Kopumā skolēni iemācījās daudz ko jaunu un saprata, ka arī nelielas lietas un dažas korekcijas mūsu dzīvē var samazināt šo visai pasaulei aktuālo problēmu- globālo sasilšanu.”

Annija Abarone (10.a klase) “10. klases skolēni skatījās interesantu prezentāciju un veica dažādus eksperimentus. Mēs mērījām temperatūru dažādiem objektiem, pildījām darba lapu, veidojām un pētījām zemes nogulšņu modeli, kā arī, ar eksperimenta palīdzību, piepildījām balonu ar ogļskābo gāzi. Skolēni apsprieda dažādas vides problēmas un siltumnīcas efekta veidošanos. Mums ļoti patika šis pasākums. Mēs iemācījāmies jaunus faktus, kas lika apdomāt mūsu dzīvesveidu. Audzēkņi ļoti cer , ka šādi pasākumi notiks biežāk.”

Projekts “Zaļā misija: Klimats” Latvijas skolās tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas “Nacionālā klimata politika” neliela apjoma grantu shēmas atklāta konkursa ietvaros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *