Meteņdienas jampadracis Naujenes pamatskolā

Meteņi ir atvadas no ziemas un jauna darba gada sākums. Senajiem latviešiem Meteņi bija pēdējā iespēja aizbraukt ciemos, pirms ceļi kļūst staigani un pavasara darbi gāžas virsū ar joni.

Meteņos laiks apmet kūleni un metas uz pavasara pusi. Šis metiens notiek tieši pusceļā starp ziemas un pavasara saulgriežiem – starp Ziemassvētkiem un Lieldienām. No ziemas 17. februārī atvadījāmies un pavasari saņēmām arī mēs – Naujenes pamatskolas bērni un skolotāji. Jau no paša rīta visus pie skolas sveicināja Meteņdienas lelles, kuras kopā ar klases audzinātājām svētkiem saģērba 2.-9. klašu skolēni.

Meteņu svinības skolā sākās ar meteņu dziesmu dziedāšanu skolotājas L.Koroļkovas vadībā. Direktora vietniece audzināšanas jomā Z.Nitiša pastāstīja, kā un kāpēc svin Meteņus, kādiem laika vērojumiem pievērš uzmanību. Metenim laikam patika, ka to daudzināja, jo dāsni pār skolēnu galvām nolija konfekšu lietus.

Tad dodamies ārā ķert Meteni rokā! Šogad ziemai gan stingra nostāja – pretī pavasara gaidām tā liek sniega segu.

Ieradušies stadionā, bērni izmēģināja ziemas prieku kustības. Sākumskolas skolēni piedalījās sniega stafetēs, kuru laikā šļūca pa sniegu ar šļūcekli, slēpoja ar vienu slēpi, vilka ragavas un sacentās skriešana pa sniegoto stadionu. Spraigā cīņā uzvarēja 3. klase.

Savukārt 5.-9. klašu skolēni sacentās bluķa vilkšanā, kur visātrākie tā vilcēji bija 9. klases zēni un meitenes. Interesants bija regbijs sniegā. Šajā aktivitātē uzvaru svinēja 5. un 9. klases zēni.

Meteņdienas pasākuma noslēgumā ugunskuram ziedojām savas lelles. Ar tām kopā sadega pa ziemu sakrājušās nedienas, grūtums, nogurums, miegainība, slinkums un viss cits, kas traucētu ar abām kājām ielēkt priecīgajā un brīvajā pavasarī. Šajā dienā ap skolu sataisījām kārtīgu Meteņu troksni un no skolas prom aizbaidījām visus mošķus. Uh – cik tagad labi!

Kad visa kā bija gana, sasildījāmies ar skolas saimniecīšu sarūpētu karstu tēju un  garšīgajām picām. Tā tik bija jautra diena!

Foto galerija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *